اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
شهردار مشهد : ذوب آهن اصفهان باعث افتخار همه ماست
سند همکاری تامین ریل ملی خطوط قطار شهری مشهد با حضور مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و سید عبدالله ارجایی شهردار کلان شهر مشهد ۲۲ آبان ماه در محل شهرداری این شهر منعقد شد .

مخاطب ۲۴- به نقل از ذوب آهن اصفهان؛ مهندس رخصتی در آیین انعقاد این سند همکاری به روند تولید فولاد در ایران پرداخت و گفت: پیش از انقلاب اسلامی میزان تولید فولاد در ایران فقط ۵۰۰ هزار تن بود که پس از انقلاب این میزان به حدود سی میلیون تن افزایش یافته است.

قطار شهری مشهد بر روی ریل ذوب آهن اصفهان
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، این شرکت را بنیانگذار صنعت فولاد کشور معرفی کرد و افزود: ذوب آهن اصفهان اکنون با تولید سه میلیون تنی خود به نوسازی و توسعه زیرساخت کشور کمک شایانی می‌کند.
وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان با تامین ریل پروژه‌های بزرگ راه آهن جمهوری اسلامی به توسه این ناوگان نیز کمک کرد، خاطرنشان ساخت: این شرکت فن آوری ساخت انواع ریل مترو را در اختیار دارد و با سفارش مسئولین مترو در کلان شهر‌ها در حداقل زمان ریل مورد نیاز آن‌ها را تولید کرده و تحویل می‌دهد.
مدیرعامل ذوب آهن با بیان اینکه سبد ریلی این شرکت در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد، تاکید کرد: به زودی ریل سوزن مورد نیاز ناوگان حمل و نقل ریلی کشور نیز به صورت استاندارد و با کیفیت تولید و به مشتریان ارائه خواهد شد.
مهندس رخصتی به کیفیت پایدار محصولات ذوب آهن اصفهان نیز پرداخت و گفت: کیفیت محصولات این شرکت بر اساس استاندارد‌های ملی و بین المللی امری مستمر است.

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رشد تولید و مصرف فولاد را نشانه توسعه یافتگی کشور‌ها دانست و گفت: رشد تولید و میانگین مصرف فولاد در کشور ما از شتاب مناسبی برخوردار است و ذوب آهن اصفهان نیز با تولید ۱۲ محصول جدید به سوی تولید محصولات خاص و ارزش افزا در حرکت است که بی گمان در این مسیر بیش از هر چیز به توان کارکنان خود متکی می‌باشد.
شهردار مشهد نیز با بیان اینکه ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان از کیفیت بالاتر و قیمت کمتری نسبت به رقبای خارجی برخوردار است، گفت: تامین ریل یکی از مهمترین موضوعات در توسعه قطار شهری مشهد بود که تولید ریل ذوب آهن اصفهان این مشکل را حل کرد.
سید عبدالله ارجایی با بیان این که حمل و نقل عمومی از عمده مباحث و چالش‌های کلان شهر‌ها است گفت: این امر برای مشهد مقدس که مسافر و زوارپذیر است از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌باشد.
شهردار مشهد، اتوبوس رانی را عامل سامان دهی بخشی از نیاز مردم در حمل و نقل عنوان کرد و افزود: توسعه قطار شهری بخش عمده‌ای از مشکلات شهروندان را برطرف و آسایش مسافران و زوار را نیز تامین می‌کند.
وی از احداث تونل ها، ایستگاه‌ها و ... جهت پروژه توسعه قطار شهری مشهد خبر داد و گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه، استفاده از ریل ملی را در دستور کار قرار دادیم و سند همکاری تامین ریل مورد نیاز این پروژه بین شهرداری مشهد و ذوب آهن اصفهان به امضا رسید.
ارجایی با بیان این که تاسیس ذوب آهن اصفهان از دیرباز و استفاده از ریل ملی در سال‌های اخیر برای هر ایرانی افتخارآمیز است، تاکید کرد: با شناختی که از توانمندی‌های ذوب آهن اصفهان داریم، مطمئن هستیم که کارکنان توانمند و متخصص این شرکت با ساخت سایر تجهیزات و قطعات راهبری ناوگان ریلی، کشور را از واردات این گونه مکانیزم‌ها بی نیاز خواهند کرد.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه از مجموعه ذوب آهن اصفهان برای تولید این تجهیزات توقع زیادی داریم، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم ذوب آهن اصفهان توان ساخت تجهیزات مورد نیاز ناوگان ریلی کشور را دارد چرا که ریل ذوب آهن اصفهان با رعایت استاندارد‌های سختگیرانه و با کیفیت جهانی تولید و به مشتریان عرضه می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار