اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶
لحظاتی پیش لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر اعلام شد.

لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر، به گزارش مخاطب24، شمارش معکوس اعلام اسامی تیم ملی برای جام‌جهانی ۲۰۲۲برای انتخاب نفرات نهایی اعزامی به جام جهانی قطر به پایان رسید و سرانجام تا لحظاتی دیگر اسامی تیم ملی برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ توسط کارلوس کیروش اعلام خواهد شد.

لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر

کارلوس کی‌روش اسامی ۲۵ نفر از بازیکنان مورد نظرش برای شرکت در جام جهانی را اعلام کرد. این در حالی است که کارلوس کی‌روش می‌توانست ۲۶ بازیکن را برای فیفا لیست کند اما ترجیح داد تیمش ۲۵ نفره باشد.

بیم و امید برای رسیدن به جام جهانی، نفس‌ها درسینه بازیکن‌ها حبس شده،  تا دقایقی دیگر نام بازیکنان برای حضور در جام جهانی  توسط کی روش رونمایی خواهد شد.

آخرین روز حضور اعضای تیم ملی فوتبال در ایران برای اهالی این رشته بسیار جذاب  وهیجان انگیز خواهد بود.

یکشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱، روزی که از صبح آن همه در انتظار لیست تیم ملی برای جام جهانی بودند. آخرین تمرین تیم ملی قبل از اعزام قطر امروز انجام می‌شود و در نهایت ملی‌پوشان امشب راهی دوحه خواهند شد تا تمرینات را در این کشور جلو ببرند.

با توجه به حضور سیدحسین حسینی، پیام نیازمند، علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، شجاع خلیل زاده، روزبه چشمی، ابوالفضل جلالی، رامین رضاییان، وحید امیری و مهدی ترابی در تمرین امروز به نظر میرسد حضور این بازیکنان در جام جهانی قطر محرز شده است .

 

 

تمرین تیم ملی فوتبال ایران در حالی از ساعت ۱۱ امروز (یکشنبه) در زمین شماره دو کمپ تیم‌های ملی آغاز شده است که بازیکنانی مثل امید نورافکن، میلاد سرلک، محمدرضا اخباری و سامان فلاح در جمع ملی‌پوشان حضور ندارند.

با توجه به غیبت این بازیکنان، این شائبه به وجود آمده است که آنها به احتمال زیاد جزو بازیکنان خط خورده تیم ملی برای حضور در جام جهانی قطر هستند.

به نظر می‌رسد استقلال ۳ و پرسپولیس ۴ با  بازیکن در جام جهانی داشته باشند، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی و وحید امیری از پرسپولیس به  همراه سیدحسین حسینی ، روزبه چشمی و ابوالفضل جلالی بازیکنان استقلال در جام جهانی باشند

 

لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر

در آستانه شروع نشست خبری کارلوس کی‌روش بیش از صد خبرنگار از رسانه‌های مختلف در سالن حضور دارند.

لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر

این آخرین نشست مطبوعاتی کی‌روش، پیش از رقابت‌های جام جهانی است. خبرنگاران منتظر حضور سرمربی تیم ملی برای اعلام فهرست نهایی هستند
 
لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر
 

تاخیر عجیب و سوال برانگیزی در نشست مطبوعاتی و حضور کی‌روش، آیا لیست در حال تغییر است؟

 

۱۴۰۱/۰۸/۲۲ ساعت ۱۴:۲۰

درحالی که قرار بود کارلوس کی‌روش از ساعت 13:30 طی یک نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران باشد و لیست تیم ملی برای جام جهانی را اعلام کند اما پس از حدود 40 دقیقه تأخیر این کنفرانس خبری از سوی سرمربی تیم ملی کنسل شد.


بیشتر بخوانیم: فوری| اقدام عجیب سرمربی تیم ملی/ کنفرانس خبری کی‌روش لغو شد!


مسئولان تیم‌ملی اعلام کردند که نشست خبری به فردا موکول شده و احتمالا در ساعات آینده جزییات بیشتری از این ماجرا اعلام خواهد شد.


 

فوری: لیست نهایی تیم ملی برای جام جهانی اعلام شد | ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

 

لیست تیم ملی برای جام‌جهانی رسماً اعلام شد

کارلوس کی‌روش اسامی ۲۵ نفر از بازیکنان مورد نظرش برای شرکت در جام جهانی را اعلام کرد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر این اساس ۲۵ بازیکن زیر از سوی کارلوس کی‌روش برای حضور در جام جهانی انتخاب شدند:

لیست نهایی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی قطر

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، سید حسین حسینی، پیام نیازمند، رامین رضاییان، صادق محرمی، حسین کنعانی، سید مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل‌زاده، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، روزبه چشمی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علی کریمی، احسان حاج صفی، سامان قدوس، وحید امیری، علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد، سردار آزمون، مهدی طارمی و مهدی ترابی.

این در حالی است که کارلوس کی‌روش می‌توانست ۲۶ بازیکن را برای فیفا لیست کند اما ترجیح داد تیمش ۲۵ نفره باشد. 

*از لیگ برتر نیز پرسپولیس با ۴ بازیکن، استقلال با ۳ بازیکن و سپاهان با ۲ بازیکن بیشترین سهم را در تیم ملی و جام جهانی دارند.

*در خط دروازه علیرضا بیرانوند و امیر عابدزاده دومین جام جهانی پیاپی خود را تجربه می‌کنند و سیدحسین حسینی و پیام نیازمند برای اولین بار در این مسابقات شرکت می‌کند.

*در دفاع راست رامین رضاییان هم دومین تجربه پیاپی خود بعد از ۲۰۱۸ را پشت سر می‌گذارد. اما شرایط برای صادق محرمی متفاوت است. او برای اولین بار در جام جهانی حضور دارد و شرایط خوبش در دینامو زاگرب و هم‌چنین دو بازی تدارکاتی با سنگال و اروگوئه ممکن است او را به یکی از بازیکنان ثابت تیم ملی در قطر تبدیل کند.

*در پست دفاع وسط پورعلی‌گنجی و حسینی در جام جهانی ۲۰۱۸ هم حضور داشتند. اما شرایط برای کنعانی و خلیل‌زاده متفاوت است و آن‌ها برای اولین بار حضور در میدان جهانی را تجربه می‌کنند. دو بازیکنی که حضورشان در ترکیب فیکس تیم ملی هم بعید نیست و شانس بالایی دارند.

*احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان تیم ملی، پس از جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ سومین حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند. میلاد محمدی هم دومین جام جهانی متوالی‌اش است اما جلالی برای نخستین بار حضور در این میدان را تجربه می‌کند.

*در پست هافبک دفاعی پس از مصدومیت امید ابراهیمی حالا تنها روزبه چشمی و سعید عزت‌اللهی سابقه جهانی دارند. احمد نوراللهی و کریمی جام جهانی اولی هستند. اما هر کدام سابقه چندین ساله بازی در سطح اول لیگ‌های داخلی و خارجی را در کارنامه دارند و نمی‌شود گفت بی تجربه هستند.

*در پست وینگر به جز علی قلی‌زاده که ۲۰۱۸ با بدشانسی حذف شد و به جام جهانی نرفت، باقی بازیکنان سابقه حضور در روسیه و حالا قطر را دارند. هر چند که جهانبخش در برزیل و جام جهانی ۲۰۱۴ نیز عضو تیم ملی بود.

*سردار آزمون و مهدی طارمی دومین جام جهانی متوالی و کریم انصاری‌فرد سومین جام جهانی دوران حرفه‌ای خود را پشت سر می‌گذارند.

*۹ بازیکن تیم ملی برای اولین بار در جام جهانی شرکت می‌کنند. ۱۳ بازیکن برای دومین مرتبه و سه بازیکن سومین حضورشان در مسابقات جهانی است.

*احسان حاج‌صفی، کریم انصاری‌فرد و علیرضا جهانبخش سه کاپیتان تیم ملی در جام جهانی خواهند بود.

 

کدام بازیکنان از لیست تیم ملی فوتبال برای جام جهانی خط خوردند؟

میلاد سرلک، امید نورافکن، سامان فلاح و محمدرضا اخباری بازیکنان خط خورده‌ای هستند که از رسیدن به جام جهانی بازماندند.

امید ابراهیمی هم پیش از این به خاطر مصدومیت جام جهانی را از دست داده بود.

در حالی که پیش از این گفته می‌شد امیر عابدزاده هم از لیست خط می‌خورد، اما در کمال تعجب کی روش با ۴ دروازه بان راهی جام جهانی می‌شود!

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار