کد خبر: ۸۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم رونمایی از دو سامانه اطلاع رسانی رویدادها و نقشه جامع کیش، دستیابی به رویکرد تمدنی و برتر را مستلزم تلاش های بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مراسم رونمایی از سامانه اطلاع رسانی رویداد‌ها و نقشه جامع گردشگری کیش شامگاه جمعه ۲۰ آبان با شعار ایران قوی، کیش زیبا در سالن همایش‌های بین المللی برگزار شد.

رونمایی از سامانه اطلاع رسانی رویدادها و نقشه جامع کیش
مهدی کشاورز در این مراسم، اظهار داشت: برای تهیه نقشه جامع کیش بیش از ۵ ماه با برگزاری جلسات مستمر از تعداد بیش از ۳۰۰ مقاله بین المللی که حدود ۲۰۰ مقاله مربوط به سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ بود برای طراحی هرچه بهتر نقشه گردشگری استفاده شده است.
وی افزود: تمام زحمات و تلاش‌های مدیران گذشته قابل تقدیر است، اما عدم توجه به رویکرد علمی و توازن توسعه موجب مغفول ماندن ظرفیت‌های بسیاری شده است.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با دو چشم انداز گردشگری و تجاری مالی در این منطقه، گفت: جهت تحقق هر اقدامی برای توسعه و پیشرفت جزیره کیش باید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نیاز‌های گردشگری را مد نظر قرار دهیم.

 

کشاورز با بیان این که صنعت گردشگری موضوعی بسیار مهم و حیاتی در اقتصاد کشور محسوب می‌شود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نقش صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: ایران جز ۱۰ کشور نخست دنیا با دارا بودن ظرفیت‌های مطلوب حوزه آثار باستانی است، اما متاسفانه در فهرست ۱۰۰ کشور برتر در حوزه "صنعت گردشگری دنیا" دیده نمی‌شود بنابراین تاکید ما برقدرتمند شدن صنعت گردشگری است.
وی افزود: به همین منظور بار‌ها در جلسات تاکید شده است که در ۳۶۵ روز سال، ۵۲ هفته و ۱۲ ماه سال نباید فصل رکود داشته باشیم و برنامه ریزی باید به گونه‌ای باشد که به تعداد روز‌های سال رویداد برگزار کنیم.
مهدی کشاورز تصریح کرد: همکاران ما با تحقیق و مطالعه یک طراحی انجام دادند که در ۱۶ محور، نقطه مطلوب دستیابی به موفقیت برای کیش را تشریح کرده اند، در این زمینه نیز برنامه عملیاتی و نقشه اجرایی داریم که در بازه زمانی مشخص انجام می‌شود.
وی در تکمیل این مطلب گفت: تحقق اهداف توسعه‌ای در گرو اتحاد بین بخش دولتی و خصوصی است.
کشاورز با تاکید بر اینکه اصناف کیش ستون‌های اقتصادی و اعتبار جزیره هستند، افزود: نگاه ما تنها نظارتی است و کنترل‌ها به عهده بخش خصوصی خواهد بود، توجه داشته باشیم که به نگاه تمدنی و برتر دست نمی‌یابیم مگر با مشارکت و تلاش بی قفه در کنار یکدیگر، بر همین اساس ما با کمک بخش خصوصی در دوره‌ای ۲ تا ۳ ساله باید به نتایج مطلوب برسیم و قطعا خواهیم رسید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها، سازمان و بخش خصوصی در کنار هم اتفاقات خوبی رقم خواهند زد و ۱۰۰ درصد اجرا به بخش خصوصی محول می‌شود، سازمان نیز حمایت ۱۰۰ درصدی برای هماهنگی با دستگاه‌های بالا دستی را دریغ نخواهد کرد.
وی در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: با اجرای این طرح و ۸۱ فرصتی که برای بخش خصوصی به وجود می‌آید، تلفیقی معنایی، مفهومی و شکلی با طرح جامع ساماندهی سواحل شکل خواهد گرفت تا ۵۸۰ رویداد در سال برگزار شود.
به گفته کشاورز در"طرح جامع ساماندهی سواحل" حدود ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که با اجرای آن حدود ۳۰۰ بسته سرمایه گذاری فراهم می‌شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
نحوه استعلام دهک‌بندی یارانه با کد ملی+ جزئیات کامل title
استعلام یارانه با کد ملی تا حدودی امکان اطلاع شما از دهک درآمدی‌تان را فراهم می‌کند.
قرعه کشی جام ملت‌های اروپا برگزار شد/ گروه مرگ مشخص شد title
قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ انجام شد و تیم ملی ایتالیا، مدافع عنوان قهرمانی در گروه مرگ قرار گرفت.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.