اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم رونمایی از دو سامانه اطلاع رسانی رویدادها و نقشه جامع کیش، دستیابی به رویکرد تمدنی و برتر را مستلزم تلاش های بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مراسم رونمایی از سامانه اطلاع رسانی رویداد‌ها و نقشه جامع گردشگری کیش شامگاه جمعه ۲۰ آبان با شعار ایران قوی، کیش زیبا در سالن همایش‌های بین المللی برگزار شد.

رونمایی از سامانه اطلاع رسانی رویدادها و نقشه جامع کیش
مهدی کشاورز در این مراسم، اظهار داشت: برای تهیه نقشه جامع کیش بیش از ۵ ماه با برگزاری جلسات مستمر از تعداد بیش از ۳۰۰ مقاله بین المللی که حدود ۲۰۰ مقاله مربوط به سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ بود برای طراحی هرچه بهتر نقشه گردشگری استفاده شده است.
وی افزود: تمام زحمات و تلاش‌های مدیران گذشته قابل تقدیر است، اما عدم توجه به رویکرد علمی و توازن توسعه موجب مغفول ماندن ظرفیت‌های بسیاری شده است.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با دو چشم انداز گردشگری و تجاری مالی در این منطقه، گفت: جهت تحقق هر اقدامی برای توسعه و پیشرفت جزیره کیش باید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نیاز‌های گردشگری را مد نظر قرار دهیم.

 

کشاورز با بیان این که صنعت گردشگری موضوعی بسیار مهم و حیاتی در اقتصاد کشور محسوب می‌شود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نقش صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: ایران جز ۱۰ کشور نخست دنیا با دارا بودن ظرفیت‌های مطلوب حوزه آثار باستانی است، اما متاسفانه در فهرست ۱۰۰ کشور برتر در حوزه "صنعت گردشگری دنیا" دیده نمی‌شود بنابراین تاکید ما برقدرتمند شدن صنعت گردشگری است.
وی افزود: به همین منظور بار‌ها در جلسات تاکید شده است که در ۳۶۵ روز سال، ۵۲ هفته و ۱۲ ماه سال نباید فصل رکود داشته باشیم و برنامه ریزی باید به گونه‌ای باشد که به تعداد روز‌های سال رویداد برگزار کنیم.
مهدی کشاورز تصریح کرد: همکاران ما با تحقیق و مطالعه یک طراحی انجام دادند که در ۱۶ محور، نقطه مطلوب دستیابی به موفقیت برای کیش را تشریح کرده اند، در این زمینه نیز برنامه عملیاتی و نقشه اجرایی داریم که در بازه زمانی مشخص انجام می‌شود.
وی در تکمیل این مطلب گفت: تحقق اهداف توسعه‌ای در گرو اتحاد بین بخش دولتی و خصوصی است.
کشاورز با تاکید بر اینکه اصناف کیش ستون‌های اقتصادی و اعتبار جزیره هستند، افزود: نگاه ما تنها نظارتی است و کنترل‌ها به عهده بخش خصوصی خواهد بود، توجه داشته باشیم که به نگاه تمدنی و برتر دست نمی‌یابیم مگر با مشارکت و تلاش بی قفه در کنار یکدیگر، بر همین اساس ما با کمک بخش خصوصی در دوره‌ای ۲ تا ۳ ساله باید به نتایج مطلوب برسیم و قطعا خواهیم رسید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها، سازمان و بخش خصوصی در کنار هم اتفاقات خوبی رقم خواهند زد و ۱۰۰ درصد اجرا به بخش خصوصی محول می‌شود، سازمان نیز حمایت ۱۰۰ درصدی برای هماهنگی با دستگاه‌های بالا دستی را دریغ نخواهد کرد.
وی در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: با اجرای این طرح و ۸۱ فرصتی که برای بخش خصوصی به وجود می‌آید، تلفیقی معنایی، مفهومی و شکلی با طرح جامع ساماندهی سواحل شکل خواهد گرفت تا ۵۸۰ رویداد در سال برگزار شود.
به گفته کشاورز در"طرح جامع ساماندهی سواحل" حدود ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که با اجرای آن حدود ۳۰۰ بسته سرمایه گذاری فراهم می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربحث ترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار