کد خبر: ۸۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲
مانور قطع و وصل ارتباطات مخابراتی مرتبط با اصول پدافند غیرعامل در شرکت مخابرات ایران، با اجرای دو سناریوی قطع ارتباط لینک بین شهری در شبکه مخابرات مناطق و شبکه نورونتا، دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ به صورت موفقیت آمیز، اجرا و پایش شد.

در این مراسم که به منظور بررسی وضعیت پدافند غیرعامل در مرکز عملیات شبکه مخابرات ایران برگزار شد، دو سناریو مربوط به قطع لینک بین شهری شامل تست افزونگی مسیر ارتباطی در شبکه مناطق و شبکه نورونتا به عنوان آزمایش پایداری پدافند غیرعامل، به صورت موفقیت آمیز مورد پایش و رصد قرار گرفت.

مانور پدافند غیرعامل شرکت مخابرات ایران به همراه بررسی تاب آوری شبکه ارتباطی کشور انجام شد

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران؛ بر این اساس، با توجه به لزوم پایداری شبکه در برابر آسیب‌های احتمالی که یکی از بخش‌های مهم شرکت مخابرات ایران در تامین امنیت ارتباطات مختلف در سطح کشور اعم از تجاری، خانگی و ارتباطات سازمانی را تشکیل می‌دهد، مصونیت شبکه گسترده مخابرات با آزمایش‌های مربوط به حوزه پدافند غیرعامل مورد بررسی قرار گرفت و مصونیت شبکه در مقابل آسیب پذیری و مخاطرات احتمالی پایش و ارزیابی شد.

شرکت مخابرات ایران در مقوله دفاع از فضای حیاتی سایبری کشور، با توجه به پیچیدگی‌های روزافزون فناوری و صنعت ارتباطات، نقش مهمی در اصول پدافند غیرعامل دارد و میزان تاب آوری شبکه در برابر قطعی‌های احتمالی، و رعایت اصول و مکانیسم خودحفاظتی شبکه مخابرات ایران با انجام مانور پدافندی امروز به صورت کامل مورد تایید کارشناسی قرار گرفت.

مهندس خلیلی، معاون شبکه شرکت مخابرات ایران در این مراسم با اشاره به اهمیت بی مانند پدافند غیرعامل به ویژه در شرکت‌های ارتباطی مانند مخابرات، اقدامات حوزه شبکه و زیرساخت مخابرات ایران را در این بخش تشریح کرد و افزود: بر این اساس، با توجه به بررسی‌های انجام شده، به صورت متناوب سناریو‌های مختلفی با توجه به آمادگی‌های موجود برای آزمایش میزان تاب آوری شبکه مخابرات صورت می‌پذیرد که تست‌های پایداری شبکه امروز نیز در همین راستا انجام شد.

وی افزود: کمیته پدافند غیرعامل شرکت مخابرات ایران به صورت ویژه در این مورد در حوزه‌های دستورالعمل، اجرا و عملیات فعال است و اصول پدافندی شرکت مخابرات را به صورت مستمر، مورد بازطراحی و نظارت قرار می‌دهد.

گفتنی است در تست‌های شبکه مخابرات ایران، سناریو‌های قطع لینک بین شهری شامل تست افزونگی مسیر ارتباطی در شبکه مخابرات مناطق و همچنین، در شبکه نورونتا، به صورت دقیق، انجام و تاب آوری شبکه مخابرات ایران در نقاط مشخص با قطعی برنامه ریزی شده، تحت بررسی، پایش و کارشناسی موفقیت آمیز در حوزه پدافند غیرعامل قرار گرفت.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
بنیانگذار ساندویچی هایدا درگذشت title
جاوید فرزامی که به همراه برادرش علی فرزامی صاحب برند هایدا معروف به ساندویچی هایدا بود به دلیل آمبولی ریه درگذشت.
فیلم | گاف سریال زخم‌کاری؛ کشیدن ترمز دستی با BMW سری ۵! title
در جدیدترین قسمت سریال زخم‌کاری بازیگر نقش میثم با کشیدن ترمز دستی BMW سری ۵، لحظه عجیبی را رقم زد.
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
برگزیده
برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۳ معرفی شدند title
جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۳ به «پیر آگوستینی»، «فرنس کراوس» و «آن لوهولیر» اهدا شد.
فوری | اعلام جزئیات روش جدید فروش خودرو، سامانه یکپارچه خودرو حذف شد title
حذف سامانه یکپارچه خودرو، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت:فروش خودرو دیگر به روش قبل انجام نخواهد بود
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.