اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۸۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست مطبوعاتی با موضوع “هفته کیش” از برگزاری تعداد ۳۰ برنامه متنوع به مناسبت نکوداشت این رویداد خبر داد.

مهدی کشاورز در نخستین نشست مطبوعاتی "هفته کیش" که روز شنبه ۱۴ آبان در سالن جلسات دفتر تهران برگزار شد از برگزاری ۳۰ برنامه درحوزه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و تفریحی خبر داد و گفت: هریک از ما وظیفه‌ای برای به تصویر کشیدن ایران قوی برعهده داریم که باید به نحو شایسته به وظایف خود عمل کنیم.

برگزاری نخستین نشست خبری

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تشریح برنامه‌های هفته کیش افزود: برای این رویداد ۱۵ برنامه ورزشی، ۹ برنامه تفریحی و خانوادگی و ۶ برنامه فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

وی، رونمایی سامانه‌های رصد برنامه‌های یک سال آینده، فروش خدمات گردشگری برای ارائه خدمات گردشگری از جمله نرخ واقعی بلیط، تور و هتل و رونمایی از نقشه جامع گردشگری کیش را از دیگر برنامه‌های این رویداد برشمرد.

مهدی کشاورز در ادامه افزاد: می‌توان ۱۶ نوع گردشگری در داخل جزیره کیش پیاده سازی، طراحی و اجرا کرد.

وی گفت: گردشگری دانش بنیان، صنعت غذا، سلامت، تولیدات صنعتی، فرهنگی، مذهبی و گردشگری ورزشی از برنامه‌های این رویداد است که با همکاری بخش خصوصی عملیاتی خواهد شد.

کشاورز با بیان این که برای داشتن ایران قوی باید رویکردی امیدآفرین برای رشد و پیشرفت یک جامعه داشت، خاطر نشان کرد: نگاه علمی در حوزه‌های برنامه ریزی، طراحی، اجرا و نظارت زمینه ساز سرعت بخشیدن به رشد و توسعه می‌شود.

مهدی کشاورز به سایر برنامه‌های این رویداد اشاره کرد و گفت: به مدت ۳ روز تعداد ۳ مراسم جشن در سه منطقه از جزیره برگزار خواهد شد که می‌توان به اجرای گروه‌های موسیقی، گرامیداشت روز کیش همراه با رونمایی‌ها، کارناوال خودرو‌ها و موتورها، نمایش عروسکی در اسکله تفریحی، رویداد‌های فرهنگی و ۱۳ رویداد ورزشی شامل مسابقات قهرمانی کشوری دوچرخه‌سواری و یخ نوردی اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سامانه اطلاع رسانی روز کیش گفت: اصناف و جوامع کیش می‌توانند تخفیفات و خدمات خود را برای این هفته در سامانه‌ای به آدرس Day.Kish.ir جهت دسترسی گردشگران به اطلاعات مورد نیاز بارگذاری کنند.

مهدی کشاورز، همچنین به تخفیفات و ارائه خدمات از سوی مجموعه‌های تفریحی کیش در این رویداد اشاره کرد و گفت: تمام مجموعه‌هایی که در حوزه گردشگری و تفریحی فعالیت می‌کنند از جمله تک برند‌ها مانند پارک اوشن، سافاری، پارک دلفین ها، پارک برفی پنگوئن همچنین هتل‌های جزیره، بین ۳۰ تا ۶۰ درصد تخفیف در کل هفته کیش برای گردشگران در نظر گرفته اند.

کشاورز افزود: برخی مجموعه‌ها مانند شهر زیر زمینی کاریز و مجموعه‌های بوم گردی پذیرش رایگان گردشگران را به عنوان بسته تکریم گردشگر در روز کیش هدیه خواهند داد، همچنین پلاژ‌های آقایان و بانوان به عنوان محل استقبال گسترده گردشگران برای هفته کیش، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته اند.

کشاورز در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: با کمک مشاوران و افراد باتجربه ضمن تعریف دورنمایی از کیش ظرفیت‌ها را برای ساختن کیش زیبا به کار خواهیم گرفت.

وی دورنمای هفته کیش را شناساندن ظرفیت‌های جزیره به کیشوندان و گردشگران داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های مغفول مانده در کیش را می‌توان با برنامه ریزی‌های مناسب در حوزه گردشگری عملیاتی کرد و ایجاد روحیه، امید و نشاط در جامعه یکی از اهداف برگزاری این رویداد است.

مهدی کشاورز در ادامه افزود: خواهرخواندگی کیش با شهر‌های معتبر دنیا یا مناطقی که از نظر چشم انداز و اهداف با کیش یکسان هستند باید ایجاد شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، بیان داشت: دو چشم انداز تجاری – مالی"بیمه، بورس، بانک و ... " و صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

مهدی کشاورز معرفی جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری و فرهنگی را یکی دیگر از اهداف این رویداد برشمرد و با اشاره به ایجاد رونق فعالیت‌ها در تمام حوزه ها، اصناف و مجامع، گفت: حضور گردشگران سال‌ها به عنوان یکی از چشم انداز‌های جزیره کیش در نظر گرفته شده است و حوزه توریسم و گردشگری مهمترین صنعت درآمدزا برای آن محسوب می‌شود.

کشاورز، اظهار داشت: در وقایع اخیر و به علت عدم حضور گردشگران در جزیره کیش بازارها، هتل ها، و مجموعه‌های تفریحی به شدت آسیب دیده اند و هرچند که راه اعتراض برای همه باز بوده و آماده گفتگو هستیم، اما وقتی تبدیل به اغتشاش می‌شود خسارات زیادی را برای دیگران در بر خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به نقش رسانه‌ها در معرفی جاذبه‌های تفریحی و گردشگری جزیره کیش اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته فعالیت‌های مختلفی در حوزه گردشگری کیش انجام شده است، اما نگاه علمی و متوازنی در آن‌ها وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: باید با ایجاد مزیت در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری تمام مردم ایران را با جاذبه‌های کیش آشنا کنیم از این رو با کمک اصناف و بخش خصوصی که ستون‌های اصلی جزیره کیش به شمار می‌روند بسته‌هایی برای اقشار مختلف تعریف شده است.

کشاورز عنوان کرد: به دلیل کوتاه بودن زمان روز کیش تصمیم به تغییر آن به هفته کیش گرفته شد تا زمان بیشتری برای ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌ها و همچنین ایجاد نشاط و سرزندگی بیشتر در سطح جامعه به وجود آید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: کلنگ زنی مرکز جامع بهداشت و سلامت کیش، افتتاح رسمی بیمارستان فوق تخصصی دامپزشکی که به همت بخش خصوصی عملیاتی خواهد شد.

مهدی کشاورز تصریح کرد: از آنجا که معاش ساکنان و فعالان اقتصادی با توجه به هزینه‌های اجاره بهای مغازه، منزل مسکونی و مخارج زندگی به حضور گردشگران و برگزاری رویداد‌ها وابسته است و از این طریق رونق می‌گیرد، هفته کیش نیز از جمله رویداد‌هایی است که از پیش برنامه ریزی شده است.

وی با بیان این که امسال نقص‌هایی که سال‌های گذشته در برگزاری روز کیش وجود داشت برطرف شده است، گفت: امیدوارم با هماهنگی‌های لازم، بستر و زمینه تبلیغات بین المللی برای برنامه سال‌های آتی نیز در دستور کار قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار