کد خبر: ۸۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست مطبوعاتی با موضوع “هفته کیش” از برگزاری تعداد ۳۰ برنامه متنوع به مناسبت نکوداشت این رویداد خبر داد.

مهدی کشاورز در نخستین نشست مطبوعاتی "هفته کیش" که روز شنبه ۱۴ آبان در سالن جلسات دفتر تهران برگزار شد از برگزاری ۳۰ برنامه درحوزه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و تفریحی خبر داد و گفت: هریک از ما وظیفه‌ای برای به تصویر کشیدن ایران قوی برعهده داریم که باید به نحو شایسته به وظایف خود عمل کنیم.

برگزاری نخستین نشست خبری

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تشریح برنامه‌های هفته کیش افزود: برای این رویداد ۱۵ برنامه ورزشی، ۹ برنامه تفریحی و خانوادگی و ۶ برنامه فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

وی، رونمایی سامانه‌های رصد برنامه‌های یک سال آینده، فروش خدمات گردشگری برای ارائه خدمات گردشگری از جمله نرخ واقعی بلیط، تور و هتل و رونمایی از نقشه جامع گردشگری کیش را از دیگر برنامه‌های این رویداد برشمرد.

مهدی کشاورز در ادامه افزاد: می‌توان ۱۶ نوع گردشگری در داخل جزیره کیش پیاده سازی، طراحی و اجرا کرد.

وی گفت: گردشگری دانش بنیان، صنعت غذا، سلامت، تولیدات صنعتی، فرهنگی، مذهبی و گردشگری ورزشی از برنامه‌های این رویداد است که با همکاری بخش خصوصی عملیاتی خواهد شد.

کشاورز با بیان این که برای داشتن ایران قوی باید رویکردی امیدآفرین برای رشد و پیشرفت یک جامعه داشت، خاطر نشان کرد: نگاه علمی در حوزه‌های برنامه ریزی، طراحی، اجرا و نظارت زمینه ساز سرعت بخشیدن به رشد و توسعه می‌شود.

مهدی کشاورز به سایر برنامه‌های این رویداد اشاره کرد و گفت: به مدت ۳ روز تعداد ۳ مراسم جشن در سه منطقه از جزیره برگزار خواهد شد که می‌توان به اجرای گروه‌های موسیقی، گرامیداشت روز کیش همراه با رونمایی‌ها، کارناوال خودرو‌ها و موتورها، نمایش عروسکی در اسکله تفریحی، رویداد‌های فرهنگی و ۱۳ رویداد ورزشی شامل مسابقات قهرمانی کشوری دوچرخه‌سواری و یخ نوردی اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سامانه اطلاع رسانی روز کیش گفت: اصناف و جوامع کیش می‌توانند تخفیفات و خدمات خود را برای این هفته در سامانه‌ای به آدرس Day.Kish.ir جهت دسترسی گردشگران به اطلاعات مورد نیاز بارگذاری کنند.

مهدی کشاورز، همچنین به تخفیفات و ارائه خدمات از سوی مجموعه‌های تفریحی کیش در این رویداد اشاره کرد و گفت: تمام مجموعه‌هایی که در حوزه گردشگری و تفریحی فعالیت می‌کنند از جمله تک برند‌ها مانند پارک اوشن، سافاری، پارک دلفین ها، پارک برفی پنگوئن همچنین هتل‌های جزیره، بین ۳۰ تا ۶۰ درصد تخفیف در کل هفته کیش برای گردشگران در نظر گرفته اند.

کشاورز افزود: برخی مجموعه‌ها مانند شهر زیر زمینی کاریز و مجموعه‌های بوم گردی پذیرش رایگان گردشگران را به عنوان بسته تکریم گردشگر در روز کیش هدیه خواهند داد، همچنین پلاژ‌های آقایان و بانوان به عنوان محل استقبال گسترده گردشگران برای هفته کیش، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته اند.

کشاورز در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: با کمک مشاوران و افراد باتجربه ضمن تعریف دورنمایی از کیش ظرفیت‌ها را برای ساختن کیش زیبا به کار خواهیم گرفت.

وی دورنمای هفته کیش را شناساندن ظرفیت‌های جزیره به کیشوندان و گردشگران داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های مغفول مانده در کیش را می‌توان با برنامه ریزی‌های مناسب در حوزه گردشگری عملیاتی کرد و ایجاد روحیه، امید و نشاط در جامعه یکی از اهداف برگزاری این رویداد است.

مهدی کشاورز در ادامه افزود: خواهرخواندگی کیش با شهر‌های معتبر دنیا یا مناطقی که از نظر چشم انداز و اهداف با کیش یکسان هستند باید ایجاد شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، بیان داشت: دو چشم انداز تجاری – مالی"بیمه، بورس، بانک و ... " و صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

مهدی کشاورز معرفی جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری و فرهنگی را یکی دیگر از اهداف این رویداد برشمرد و با اشاره به ایجاد رونق فعالیت‌ها در تمام حوزه ها، اصناف و مجامع، گفت: حضور گردشگران سال‌ها به عنوان یکی از چشم انداز‌های جزیره کیش در نظر گرفته شده است و حوزه توریسم و گردشگری مهمترین صنعت درآمدزا برای آن محسوب می‌شود.

کشاورز، اظهار داشت: در وقایع اخیر و به علت عدم حضور گردشگران در جزیره کیش بازارها، هتل ها، و مجموعه‌های تفریحی به شدت آسیب دیده اند و هرچند که راه اعتراض برای همه باز بوده و آماده گفتگو هستیم، اما وقتی تبدیل به اغتشاش می‌شود خسارات زیادی را برای دیگران در بر خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به نقش رسانه‌ها در معرفی جاذبه‌های تفریحی و گردشگری جزیره کیش اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته فعالیت‌های مختلفی در حوزه گردشگری کیش انجام شده است، اما نگاه علمی و متوازنی در آن‌ها وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: باید با ایجاد مزیت در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری تمام مردم ایران را با جاذبه‌های کیش آشنا کنیم از این رو با کمک اصناف و بخش خصوصی که ستون‌های اصلی جزیره کیش به شمار می‌روند بسته‌هایی برای اقشار مختلف تعریف شده است.

کشاورز عنوان کرد: به دلیل کوتاه بودن زمان روز کیش تصمیم به تغییر آن به هفته کیش گرفته شد تا زمان بیشتری برای ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌ها و همچنین ایجاد نشاط و سرزندگی بیشتر در سطح جامعه به وجود آید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: کلنگ زنی مرکز جامع بهداشت و سلامت کیش، افتتاح رسمی بیمارستان فوق تخصصی دامپزشکی که به همت بخش خصوصی عملیاتی خواهد شد.

مهدی کشاورز تصریح کرد: از آنجا که معاش ساکنان و فعالان اقتصادی با توجه به هزینه‌های اجاره بهای مغازه، منزل مسکونی و مخارج زندگی به حضور گردشگران و برگزاری رویداد‌ها وابسته است و از این طریق رونق می‌گیرد، هفته کیش نیز از جمله رویداد‌هایی است که از پیش برنامه ریزی شده است.

وی با بیان این که امسال نقص‌هایی که سال‌های گذشته در برگزاری روز کیش وجود داشت برطرف شده است، گفت: امیدوارم با هماهنگی‌های لازم، بستر و زمینه تبلیغات بین المللی برای برنامه سال‌های آتی نیز در دستور کار قرار گیرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
نحوه استعلام دهک‌بندی یارانه با کد ملی+ جزئیات کامل title
استعلام یارانه با کد ملی تا حدودی امکان اطلاع شما از دهک درآمدی‌تان را فراهم می‌کند.
قرعه کشی جام ملت‌های اروپا برگزار شد/ گروه مرگ مشخص شد title
قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ انجام شد و تیم ملی ایتالیا، مدافع عنوان قهرمانی در گروه مرگ قرار گرفت.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.