اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
آنطور که از اتریش خبر می‌رسد، تیم ملی فوتبال ایران با چند تغییر مهم مقابل سنگال قرار می‌گیرد تا دومین بازی تدارکاتی جام جهانی قطر را انجام دهد.

آنطور که از اتریش خبر می‌رسد، تیم ملی فوتبال ایران با چند تغییر مهم مقابل سنگال قرار می‌گیرد تا دومین بازی تدارکاتی جام جهانی قطر را انجام دهد. به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از “ورزش سه” سنگال؛ همان حریفی است که شکست دادنش می‌تواند قدرت و سطح ایران را به هم‌گروهانش در قطر ثابت کند. قهرمان آفریقا با ستاره‌هایی از بوندس لیگا، لیگ جزیره و لیگ یک فرانسه که هر کدام مهره‌ای قابل اتکا برای باشگاه‌های نامدار جهان هستند.
از طرف دیگر کی‌روش مقابل این تیم زخم خورده است. سنگال با شکست مصر که هدایتش دست سرمربی پرتغالی حال حاضر ایران بود هم به جام جهانی قطر رفت و هم قهرمان آفریقا شد.

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل سنگال

همین دلایل باعث می‌شود، کی‌روش به دنبال استفاده از ترکیبی باشد که علاوه بر داشتن توانایی در کنترل ستارگان حریف، درست به مانند بازی با اروگوئه در تایم مناسب زهر خود را ریخته و پیروزی بزرگی کسب کند.

 

آنطور که از اتریش خبر می‌رسد، تیم ملی با چند تغییر مهم مقابل سنگال قرار می‌گیرد و دومین بازی تدارکاتی‌اش را انجام می‌دهد. ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل سنگال
سنگال؛ همان حریفی است که شکست دادنش می‌تواند قدرت و سطح ایران را به هم‌گروهانش در قطر ثابت کند. قهرمان آفریقا با ستاره‌هایی از بوندس لیگا، لیگ جزیره و لیگ یک فرانسه که هر کدام مهره‌ای قابل اتکا برای باشگاه‌های نامدار جهان هستند.

از طرف دیگر کی‌روش مقابل این تیم زخم خورده است. سنگال با شکست مصر که هدایتش دست سرمربی پرتغالی حال حاضر ایران بود هم به جام جهانی رفت و هم قهرمان آفریقا شد.همین دلایل باعث می‌شود، کی‌روش به دنبال استفاده از ترکیبی باشد که علاوه بر داشتن توانایی در کنترل ستارگان حریف، درست به مانند بازی با اروگوئه در تایم مناسب زهر خود را ریخته و پیروزی بزرگی کسب کند.

آنطور که از اتریش خبر می‌رسد، ترکیب تیم ملی مقابل سنگال نسبت به جدال با اروگوئه تغییراتی خواهد داشت. در خط دروازه با توجه به مصدومیت علیرضا بیرانوند و فیزیوتراپی که در چند روز اخیر انجام داده، فرصت بازی به او نمی‌رسد و استراحت خواهد کرد. حال بین امیر عابدزاده و سیدحسین حسینی یک نفر شانس بازی پیدا می‌کند و گلر ایران مقابل سنگال خواهد بود.

در سمت راست خط دفاعی با توجه به درخشش صادق محرمی مقابل ار‌وگوئه، باز هم انتخاب اول کی‌روش برای این پست او خواهد بود.

در قلب دفاع احتمالا تغییراتی رخ می‌دهد. شانس بازی برای مرتضی پورعلی‌گنجی افزایش پیدا کرده است. با توجه به این موضوع بین شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان یکی در ترکیب و دیگری روی نیمکت می‌نشیند.

در سمت چپ خط دفاعی احتمالا تغییراتی رخ دهد. کی‌روش به دنبال این است شانس بازی به میلاد محمدی دهد و اینکه او در جدال با سنگال از ابتدا در ترکیب قرار گیرد هیچ بعید نیست.

به احتمال فراوان سیستم مورد استفاده مقابل سنگال به مانند بازی قبل ۴-۱-۴-۱ است. سیستمی که ۵ هافبک دارد و انتخاب کی‌روش برای تک هافبک دفاعی سعید عزت‌اللهی خواهد بود. چرا که سرمربی تیم ملی به سبک بازی او اعتقاد دارد و از آن استفاده می‌کند. دیگر تغییری که احتمالا در ترکیب رخ دهد، بازی کردن احمد نوراللهی است و او یک مقدار جلوتر از عزت‌اللهی بازی می‌کند.

اما گمانه‌زنی در مورد وینگر‌های تیم ملی برای مسابقه امروز بسیار است. بازیکنان آماده و ستاره‌های نامدار دست کی‌روش را باز، اما انتخاب را برایش سخت می‌کند. با این حال اگر او به تیم برنده دست نزند، علیرضا جهانبخش یکی از بازیکنان مورد نظر او برای قرار گرفتن برابر سنگال خواهد بود. دیگر وینگر ایران هم از بین مهدی ترابی و علی قلی‌زاده انتخاب می‌شود. ترابی در بازی با اروگوئه یکی از ستاره‌های تیم ملی بود و از طرف دیگر قلی‌زاده فرم ایده‌آلی دارد و می‌تواند در حملات عصای دست سرمربی باشد. اما با توجه به سبک بازی سنگال احتمال اینکه قلی‌زاده در ترکیب اصلی حضور داشته باشد بیشتر است.
برای پست پشت مهاجم نیز، کی‌روش برخلاف بازی با اروگوئه سامان قدوس را از ترکیب خارج می‌کند و شانس بازی به کریم انصاری‌فرد می‌دهد. بازیکنی که پاس منجر به تک گل تیم ملی در مسابقه قبل را برای طارمی ارسال کرد و حالا با توجه به توانایی که دارد در پست شماره ۱۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای پست مهاجم، کادر فنی تیم ملی دو بازیکن مهم و با آمادگی مناسب در اختیار دارد. بر خلاف شایعات سردار آزمون آماده بازی است. مهدی طارمی هم که روز‌های خوب خود را پشت سر می‌گذارد و در نبرد با اروگوئه روند مسابقه را از زمانی که وارد زمین شد تغییر داد و گل مهمی به ثمر رساند. اما به نظر می‌رسد امروز انتخاب اول کارلوس کی‌روش، طارمی باشد و او در ترکیب اصلی قرار گیرد. در بازی قبل آزمون در ترکیب اصلی بود و سپس در نیمه دوم طارمی جایگزینش شد، اما امروز طارمی فیکس است و به احتمال فراوان در نیمه دوم فرصت به سردار می‌رسد.
ترکیب احتمالی ایران برابر سنگال:
امیر عابدزاده (سیدحسین حسینی)
صادق محرمی
محمدحسین کنعانی‌زاده
مرتضی پورعلی گنجی (شجاع خلیل‌زاده)
میلاد محمدی
سعید عزت‌اللهی
احمد نوراللهی
علیرضا جهانبخش
علی قلی‌زاده
کریم انصاری‌فرد
مهدی طارمی

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار