کد خبر: ۷۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
مهندس بید خام در گفت‌و با ایرنا: 
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران درباره خبر منتشر شده در خصوص دریافت هزینه رومینگ از سوی اپراتورها، ضمن تکذیب این موضوع، گفت: فعال بودن سرویس رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‌ای ندارد.
به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از ایرنا، پیامکی با این مضمون که سرویس رومینگ از سوی شرکت مخابرات برای اپراتور‌ها فعال شده و بابت آن از مردم هزینه ۶ هزار تومانی دریافت می‌شود، دست به دست می‌چرخد. سخنگوی شرکت مخابرات این مسئله را که در سال‌های گذشته نیز به همین شکل منتشر شده بود، را تکذیب کرد.
فعال بودن سرویس رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‌ای ندارد

«محمدرضا بیدخام» مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در این باره به ایرنا گفت: سرویس رومینگ در شرایط عادی برای همه کاربران تلفن همراه فعال است و این فعال بودن هزینه‌ای برای آن‌ها ندارد.

وی افزود: اگر فردی قصد خروج از کشور و استفاده از خط تلفن همراه خود را داشته باشد، باید مطمئن شود که این گزینه برای او فعال است تا پس از بازگشت با هزینه زیادی مواجه نشود.

مهندس بیدخام تصریح کرد: فعال بودن سرویس رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‌ای برای فرد ندارد و صرفا زمانی این هزینه منظور می‌شود که کاربر در خارج از کشور قصد استفاده از تلفن همراه خود را داشته باشد که در این صورت نیز از سوی اپراتور‌ها بسته‌های مختلفی برای این کار در نظر گرفته شده تا استفاده از این سرویس به صرفه باشد.

به گزارش ایرنا، اپراتور‌های داخلی کشور برای اینکه کاربرانشان در سفر‌های خارجی خود بتوانند از امکانات آن‌ها استفاده کند، با اپراتور‌های مطرح هر کشور وارد مذاکره شده و با آن‌ها قرارداد می‌بندند. بر اساس این تفاهم می‌توان از خدمات اپراتور داخلی در کشور‌های دیگر استفاده کرد و برای آن هزینه پرداخت.
برچسب ها: مخابرات ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار