اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
دختر سنندجی روز سه شنبه بعد از بازداشت توسط گشت ارشاد به کما رفت.

به گزارش مخاطب 24 به نقل از صبح ما، صبح روز چهارشنبه ۲۲ شهریور، خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر آن‌که سه‌شنبه شب دختر جوانی پس از درگیری با گشت ارشاد «به خاطر شدت جراحات وارده و آسیب شدید مغزی» در بیمارستان «کسری» تهران تحت درمان قرار دارد. 

مرگ مغزی دختر سنندجی بعد از بازداشت توسط گشت ارشاد
⁠این دختر جوان نامش «مهسا امینی» اهل «سنندج» است و ۲۲ سال سن دارد. به گفته «کیارش» برادر «مهسا بازداشت مهسا تا وقتی او را در کما یافتند، تنها دو ساعت زمان برد. ⁠

مهسا امینی به همراه خانواده‌اش برای سفر تفریحی از «سنندج» به «تهران» آمده بود. اما سه‌شنبه شب در تهران توسط نیروهای گشت ارشاد بازداشت می‌شود، به اماکن تهران منتقل شده و پس از دو ساعت بدن‌اش را با آمبولانس به بیمارستان «کسری» تهران انتقال می‌دهند.

 

به گزارش ایسنا، روز گذشته برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در خبری مدعی شدند که زنی جوان که به همراه خانواده برای تفریح از سنندج به تهران آمده بود پس از آنکه از سوی گشت امنیت اخلاقی بازداشت شده است، دچار مشکلات جسمی شده و به کما رفته است. در همین راستا نیز مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را ارائه کرده است.

بر اساس آنچه که پلیس تهران «درخصوص بدحالی خانمی در مقر پلیس» اعلام کرده است. «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچارعارضه قلبی شد.»

در ادامه توضیحات پلیس تهران آمده است: «بلافاصله این خانم با همکاری پلیس و اورژانس به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان و مداوا قرار دارد.»

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ همچنین اعلام کرده که اخبار تکمیلی در این خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

این چه هدایتی است؟
احمد زیدآبادی: پلیس به جای آنکه در کوچه و خیابان مراقب مردم در برابر هجوم زورگیران باشد، در پی بازداشت دختران آن‌ها به دلیل نوع پوشش آنهاست! سکته قلبی ژینا امینی، دختر خانمِ جوان سنندجی، پس از بازداشت توسط گشت ارشاد در تهران، ادامۀ روندِ بی‌نهایت آسیب‌زایی است که کارشناسان امور اجتماعی بار‌ها نسبت به آن هشدار داده‌اند، اما کمترین اثری بر سیاست لج‌بازانۀ نهاد‌های تصمیم‌گیر نداشته است. پلیس تهران گفته است که خانم امینی به قصد "هدایت" دستگیر شده، اما به طور ناگهانی دچار عارضۀ قلبی شده است. اگر این روایت را صد در صد هم معتبر بدانیم آیا پلیس نمی‌داند که صِرف دستگیری یک دختر مسافر شهرستانی در حضور خانواده‌اش چه شوک روانی به او وارد می‌کند؟ ابن بساط قرار است کی پایان یابد؟ دستگیری دختران جوان مردم و انتقال تحقیرآمیز آن‌ها به مقر گشت ارشاد، چگونه به "هدایت" آن‌ها کمک می‌کند که پلیس تهران مدعی آن شده است؟

برچسب ها: گشت ارشاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار