کد خبر: ۷۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
حذف دروس عمومی از کنکور سراسری در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفت.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از ایسنا، دکتر محسن زارعی، عصر امروز (۲۲شهریور) در آیین تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییرات رخ داده در نحوه برگزاری کنکور سراسری از سال آینده، اظهار کرد: یکی از تغییرات مهم رخ داده در نحوه برگزاری کنکور سراسری این است که از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری بیشتر شده و به ۴۰ درصد خواهد رسید.  

حدف دروس عمومی از کنکور سراسری
زارعی افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار و نتایج آن به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ خواهد شد.

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری، گفت: این موضوع به معنی حذف سهم دروس عمومی نیست و سهم آن‌ها در سوابق تحصیلی لحاظ خواهد شد.

زارعی تاکید کرد: حذف دروس عمومی از کنکور سراسری در راستای توجه بیشتر به یادگیری عمیق این دروس انجام گرفته است.

زارعی در ادامه با بیان اینکه برگزاری کنکور سراسری به سبک گذشته باعث توجه کمتر بر یادگیری عمیق از سوی دانش آموزان شده بود، گفت: برگزاری کنکور سراسری به مدل قبلی سبب شده بود دانش آموزان توجه کمتری به دروس داشته و بیشتر دنبال کلاس‌های کنکوری و تست زنی بروند که این موضوع کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به حواشی مطرح شده در فضای مجازی در مورد بالا بودن سهم دانش آموزان مدارس غیردولتی در قبولی‌های کنکور داشت و گفت: اخیرا در فضای مجازی عنوان کرده اند که ۷۷.۵ درصد رتبه‌های زیر سه هزار کنکور سراسری امسال در مدارس غیردولتی و از جمله مدارس استعداد‌های درخشان تحصیل کرده اند، این در حالیست که مدارس استعداد‌های درخشان زیرمجموعه مدارس دولتی هستند.

وی تاکید کرد: اینکه استعداد‌های برتر را شناسایی کرده و پرورش دهیم، نه فقط بی عدالتی نبوده، بلکه عین عدالت است.

وی اشاره‌ای هم به توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده‌ها به تحصیل در رشته علوم تجربی به امید قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی داشت و از خانواده‌ها خواست به دنبال آرزو‌های از دست رفته خود در فرزندانشان نباشند و اجازه بدهند فرزندانشان بر مبنای استعداد‌ها و علاقمندی‌های خود تحصیل کنند.

برچسب ها: کنکور سراسری
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار