کد خبر: ۷۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
سرپرست بانک توسعه تعاون؛
سرپرست بانک توسعه تعاون برمدیریت هوشمند مصارف و تسهیلات تاکید کرد وگفت :ابزارهای تامین مالی نوین همچون اوراق گام وال سی ریالی در اولویت شعب قرار گیرند.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از بانک توسعه تعاون،  محمدشیخ حسینی، سرپرست بانک توسعه تعاون درنشست ویدئوکنفرانسی با مدیران شعب استان، روسای دوایر اعتباری و کارشناسان اعتباری و بازاریابی استان‌ها با موضوع «بررسی عملکرد اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰» اظهار کرد:عملکرد همکاران صف در حوزه‌های مصارف، درآمد و وصول در نیمه اول سال جاری مطلوب بوده است.

مدیریت هوشمند مصارف در دستور کار شعب قرار گیرد
وی افزود:میزان تکالیف بانک درسال جاری بسیارسنگین است. میزان افزایش تسهیلات در برخی سرفصل‌ها تا ۱۰ برابر افزایش یافته به همین دلیل نیازمند مدیریت هوشمندانه مصارف هستیم.
شیخ حسینی ادامه داد:مهم‌ترین شاخص در نظام بانکی تعادل بخشیدن بین مصارف و منابع است.
به گفته سرپرست بانک توسعه تعاون:همکاران شعب در نیمی از استان‌ها در موضوع تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ عملکرد خوبی داشته اند و بقیه استان‌ها باید تلاش بیشتری برای جذب و تخصیص تسهیلات این سرفصل کنند.
سرپرست بانک توسعه تعاون با بیان اینکه شعب بانک در سراسر کشور تا پایان شهریور با تلاش مضاعف و برنامه ریزی اقدام به تصویب قرارداد‌ها کنند تا بانک بتواند برای سال جاری نیز اقدام به انعقاد تفاهم نامه در چارچوب تبصره ۱۸ با دستگاه‌های اجرایی کند.
وی گفت:بررسی شاخص‌های عملکردی بانک در نیمه اول سال جاری نشان می‌دهد که بانک در مسیر درستی حرکت می‌کند و همکاران صف و ستاد با تلاش مضاعف به ارتقای بانک کمک می‌کنند.
سید باقر فتاحی، رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این نشست با مرور عملکرد مدیریت شعب استان‌ها اعلام کرد:کارنامه عملکردی بانک در اکثر شاخص‌ها مناسب بوده و همین امر جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود:در شاخص صدور ضمانت نامه نسبت تحقق برنامه ۱۴۰ درصد، در سرفصل اعتبارات اسنادی ۹۶ درصد و وصول مطالبات جاری ۷۳ درصد و در پرداخت تسهیلات ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته ایم.
فتاحی ادامه داد:در موضوع جذب منابع مقداری از برنامه عقب هستیم، اما با تلاش همکاران می‌توانیم در نیمه دوم سال در این شاخص نیز موفقیت کسب کرده و جذب حداکثری منابع داشته باشیم.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون بیان کرد:دستگاه‌های نظارتی بالا دستی حساسیت زیادی روی پرداخت تسهیلات تکلیفی دارند به همین دلیل همکاران شعب در سراسر کشور باید با تلاش مضاعف به این مهم جامه عمل بپوشانند.
وی گفت:در موضوع تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ کمتر از ۱۰ روز فرصت داریم تا نسبت به تصویب قرارداد‌ها در سامانه‌های مربوطه اقدام کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر جذب منابع ارزان قیمت تاکید کرد و گفت:اوراق گام یکی از فرصت‌ها برای تجهیز منابع است. امسال می‌توانیم ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق گام منتشر کنیم واین می‌طلبد که شعب بانک در سراسر کشور از این امکان بهترین بهره را ببرند.
احمد محمدی، مدیر امور اعتباری بانک نیز در این نشست اعلام کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود:در حوزه تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ نیاز به کار مضاعف داریم تا اعتماد دستگاه‌های اجرایی را جلب کنیم. عملکرد مطلوب در این سرفصل موجب تمدید قرارداد‌های عاملیت دستگاه‌های اجرایی با بانک توسعه تعاون می‌شود.
وی تاکید کرد:در چند روز باقی مانده تا پایان شهریور شعب سراسر کشور تعیین تکلیف پرونده‌های تبصره ۱۸ را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی تاکید کرد:امکان تصویب و انعقاد ۱۲ هزار میلیارد ریال پرونده تسهیلاتی در سرفصل تبصره ۱۸ وجود دارد. شعب در صورتی که قرارداد‌های خود را در سامانه‌های «سیتا»، «کارا» و «بهین یاب» ثبت کنند امکان تخصیص بودجه برای آن‌ها وجود دارد.
در این نشست سعید معادی، معاون امور استان‌ها وبازاریابی، محمد ذوالفقاری، معاون مالی و پشتیبانی، یونس کلانتری، مدیر امور بازاریابی و توسعه بازار به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
مدیران شعب برخی استان‌ها نیز درباره موضوع تسهیلات تبصره ۱۸ نظرات و پیشنهاد‌های خود را مطرح کردند.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
بنیانگذار ساندویچی هایدا درگذشت title
جاوید فرزامی که به همراه برادرش علی فرزامی صاحب برند هایدا معروف به ساندویچی هایدا بود به دلیل آمبولی ریه درگذشت.
فیلم | گاف سریال زخم‌کاری؛ کشیدن ترمز دستی با BMW سری ۵! title
در جدیدترین قسمت سریال زخم‌کاری بازیگر نقش میثم با کشیدن ترمز دستی BMW سری ۵، لحظه عجیبی را رقم زد.
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
برگزیده
برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۳ معرفی شدند title
جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۳ به «پیر آگوستینی»، «فرنس کراوس» و «آن لوهولیر» اهدا شد.
فوری | اعلام جزئیات روش جدید فروش خودرو، سامانه یکپارچه خودرو حذف شد title
حذف سامانه یکپارچه خودرو، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت:فروش خودرو دیگر به روش قبل انجام نخواهد بود
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.