کد خبر: ۷۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
آدم ربایان از مردم کمک گرفتند!
دو جوان پرایدسوار که راکب یک دستگاه موتورسیکلت را با کتک‌کاری وحشتناک ربودند، درحالی چند ساعت بعد با عملیات نیرو‌های انتظامی دستگیر شدند که اعترافات آنان و فرد ربوده شده، انگیزه این ماجرای هولناک را به کلافی سردرگم تبدیل کرده است.

مخاطب 24، ساعت ۶ صبح روز گذشته فردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ماجرای آدم ربایی همراه با کتک‌کاری یک موتورسوار خبر داد. این شهروند که خود را از پاکبانان شهرداری معرفی کرد، در ادامه گزارش خود به پلیس گفت: دو جوان پرایدسوار، مردی میان‌سال را که سوار موتورسیکلت بود، به شدت کتک زدند و او را ربودند.
سرهنگ احمد نگهبان افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بی‌درنگ گروه عملیاتی ویژه‌ای با فرماندهی مستقیم سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و با حضور در خیابان به تحقیق میدانی پرداختند.
ماجرای آدم ربایی وحشتناک را بخوانید
مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در حالی که خیابان مذکور خلوت بود و هیچ اثری از وقوع حادثه وجود نداشت، بررسی‌های محلی ادامه یافت تا این که افسران عملیاتی کلانتری، بازبینی دوربین‌های ترافیکی را در دستور کار قرار دادند تا سرنخی از این حادثه آدم‌ربایی به دست آورند.
وی گفت: طولی نکشید که نیرو‌های انتظامی به فیلمی دست یافتند که همه صحنه‌های این حادثه هولناک را ثبت کرده بود. تصاویر مذکور نشان می‌داد که دو جوان پرایدسوار مقابل راکب موتورسیکلتی پیچیدند که در خیابان اشکذری در حال تردد بود. راننده پراید به صورت زاویه ۳۰ درجه حرکت موتورسوار را در حاشیه پیاده رو سد کرد و به محض این که مرد میان سال از روی موتورسیکلت پایین افتاد، دو جوان از خودرو پیاده شدند و او را آن قدر کتک زدند که در حالت بیهوشی قرار گرفت.
«کلیددار امنیت» تصریح کرد: آدم ربایان که قمه و چاقو نیز در دست داشتند پیکر موتورسوار را روی صندلی عقب خودرو انداختند و سپس یکی از آنان پشت فرمان خودرو نشست و دیگری نیز موتورسیکلت را برد، اما پراید به خاطر نقص فنی روشن نشد. در این هنگام آدم ربایان از اهالی محل کمک گرفتند و خودرو را با هل دادن روشن کردند و بدین ترتیب از صحنه حادثه گریختند.
رئیس پلیس با تاکید بر اهمیت ویژه جرایم خاص خاطرنشان کرد: اگرچه هنوز شکایتی رسمی به پلیس نرسیده بود، اما قبل از آن که خانواده یا اطرافیان گروگان از ماجرا مطلع شوند، پلیس وارد عمل شده بود چرا که «احساس امنیت» و برخورد با جرایم مهمه از اولویت‌های پلیس برای مبارزه با مخلان نظم و امنیت است، به همین دلیل گروه ویژه عملیاتی کلانتری با شناسایی مالک پراید، بی‌درنگ رصد‌های اطلاعاتی را با هماهنگی قضایی آغاز کردند و موفق شدند نشانی او را در توس ۷۰ به دست آورند. آنان دقایقی بعد عازم نشانی مذکور شدند، اما همسر مالک پراید مدعی شد از حدود دو هفته قبل با شوهرش اختلاف پیدا کرده است و از «حامد» (مالک پراید) خبری ندارد.
فرمانده انتظامی با اشاره به این که ماجرا به دلیل احتمال وقوع قتل از اهمیت خاصی برخوردار بود، ادامه داد: در بازبینی فیلم ثبت شده از صحنه آدم‌ربایی، چنین برداشت می‌شد که مرد موتورسوار دیگر جان ندارد و آن‌ها پیکر بی‌جان او را به صندلی عقب انتقال دادند؛ بنابراین شیوه عملیات تغییر کرد و نیرو‌های پلیس در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی به سرعت برای دستگیری آدم‌ربایان تلاش می‌کردند تا این که سرنخ‌هایی از برادر «حامد» به دست آمد که نشان می‌داد او نیز در این ماجرا نقش داشته است.
سرهنگ احمد نگهبان که سال‌ها تجربه انتظامی در سمت معاونت عملیات فرماندهی انتظامی استان را در کارنامه پلیسی خود دارد، تاکید کرد: بلافاصله شماره تلفن‌های متهمان ردزنی شد و افسران کارآزموده کلانتری در یک قرار صوری با «علیرضا» (برادر حامد) موفق شدند او را در اطراف میدان خیام دستگیر کنند و به کلانتری انتقال دهند. دقایقی بعد با اعترافات علیرضا، بی‌درنگ عملیات دستگیری حامد نیز در حالی آغاز شد که او به همراه گروگان (مرد موتورسوار) در مسیر حرکت به سوی یکی از مراکز انتظامی بود که در محاصره پلیس قرار گرفت و به کلانتری منتقل شد.
«حامد» متهم پرونده آدم‌ربایی در بازجویی‌ها ادعا کرد: حدود یک هفته قبل با حبیب (مرد موتورسوار) آشنا شدم و او مرا برای استعمال موادمخدر به منزلش دعوت کرد. آنجا قرص‌هایی به من داد که بعد از مصرف آن نمی‌فهمیدم چه می‌کنم! در حالی که تحت تاثیر قرص‌ها قرار داشتم او از من خواست به منطقه پنجراه برویم و یک دستگاه موتورسیکلت بخریم.
من هم چند میلیون نقدی پرداخت کردم و باقی‌مانده بهای خرید موتورسیکلت را چک دادم، چون آن را اقساطی خریداری کرده بودیم. در همین حال «حبیب» سوار موتورسیکلت شد و من وقتی داخل خودروام نشستم تازه متوجه شدم که گوشی تلفنم نیز سرقت شده است. زمانی که آثار قرص‌ها رفت و به خودم آمدم، ماجرای خرید موتورسیکلت را به خاطر آوردم که «حبیب» نه تنها موتورسیکلت بلکه گوشی تلفن مرا هم سرقت کرده است.
از آن روز به بعد به دنبال او در منطقه اسماعیل‌آباد می‌گشتم تا این که امروز صبح او را دیدم و با کمک برادرم تعقیب‌اش کردیم. وقتی داخل کوچه پیچید ما هم موتورسیکلت را از «حبیب» گرفتیم، ولی در همان هنگام او غش کرد و ما تلاش کردیم تا او را به درمانگاه ببریم! اما خودرو روشن نشد و من و برادرم از رهگذران کمک خواستیم و به اهالی گفتیم حال دوستمان خوب نیست و باید سریع او را به بیمارستان برسانیم که آن‌ها هم خودرو را هل دادند و ما از آنجا رفتیم. بعد از این ماجرا قصد داشتم «حبیب» را به کلانتری معراج ببرم و بگویم که او سارق موتورسیکلت من است که در مسیر دستگیر شدم.
فرمانده انتظامی در تشریح ادامه این ماجرا افزود: این درحالی بود که بررسی‌های پلیس نشان داد متهمان به آدم‌ربایی مرد موتورسوار را به درمانگاه نبرده‌اند بلکه او را به پاتوق خودشان رسانده‌اند و پس از مصرف موادمخدر، سر و صورت مرد موتورسوار را از آثار خون پاک کرده‌اند. از سوی دیگر نیز استعلام از مرکز نشان داد که موتورسیکلت سابقه ثبت سرقت در کلانتری را ندارد و این ادعا نیز همچنان در حال بررسی است.
سرهنگ احمد نگهبان گفت: مرد موتورسوار نیز که خود در این ماجرا نقش مهمی دارد در بازجویی‌ها ادعا کرد، آن روز برای خرید موتورسیکلت رفتیم، اما من که معتاد بودم برای تهیه موادمخدر سوار موتورسیکلت شدم و در حالی که گوشی تلفن «حامد» در دستم بود، به سمت پاتوق فروشنده مواد رفتم و دیگر او را ندیدم!...
در حالی که سرعت عمل پلیس در برخورد سریع با حادثه آدم‌ربایی و دستگیری متهمان، احساس امنیت در شهر را به نمایش گذاشت، اما هنوز تحقیقات برای ریشه یابی کلاف پیچیده این ماجرا با دستورات قضایی در کلانتری ادامه دارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
نحوه استعلام دهک‌بندی یارانه با کد ملی+ جزئیات کامل title
استعلام یارانه با کد ملی تا حدودی امکان اطلاع شما از دهک درآمدی‌تان را فراهم می‌کند.
قرعه کشی جام ملت‌های اروپا برگزار شد/ گروه مرگ مشخص شد title
قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ انجام شد و تیم ملی ایتالیا، مدافع عنوان قهرمانی در گروه مرگ قرار گرفت.
برگزیده
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.
کدام نمایندگان مجلس ردصلاحیت شدند؟ title
گفته می شود صلاحیت نمایندگان بستان آباد، تربت جام، مهاباد، تاکستان، فیروزکوه، الیگودرز، ۳ نماینده تبریز و ۳ نماینده استان اصفهان از سوی هیئت اجرایی شهرستان های حوزه انتخابیه شان رد شده است.