کد خبر: ۷۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از کشته شدن ۱۱ نفر در انفجار شوملی عراق خبر داد.

مخاطب ۲۴، غلامرضا علیمحمدی در ارتباط با حادثه رخ داده در منطقه شوملی عراق اظهار داشت: این حادثه در ۱۴۰ کیلومتری مرز مهران اتفاق افتاد و تاکنون ۱۱ کشته و ۳۱ زخمی در پی داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: در این حادثه سه خودرو در محدوده پمپ بنزین با یکدیگر برخورد می‌کنند که به دلیل انفجار یکی از خودرو‌ها آتش‌سوزی شدید رخ می‌دهد.


11 کشته در انفجار مهیب شوملی عراق

وی به شدت حادثه اشاره کرد و یادآور شد: تعداد تلفات این حادثه و ملیت افراد کشته و مصدوم فعلا مشخص نیست و اعلام تعداد قطعی کشته و مجروح نیز نیازمند بررسی بیشتر است.

‌علی‌محمدی در ارتباط با هویت مجروحان حادثه گفت: فعلا هویت مجروحان حادثه برای هلال احمر ایران مشخص نشده است.

 


رئیس جمعیت هلال احمر ایلام خاطر نشان کرد: انتقال مجروحان به داخل ایران انجام نشده و تا زمان بهبود شرایط و تکمیل خدمات درمان آنان و برخورداری از سلامت نسبی در عراق خواهند ماند.

جزئیات دقیق از انفجار در منطقه شوملی عراق

درودی معاون مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر درباره جزئیات انفجار در عراق گفت: این حادثه ناشی از برخورد ۳ خودرو به هم در نزدیکی یک پمپ بنزین بوده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه یک مینی‌بوس از پشت به یک خودروی ون برخورد می‌کند، تصریح کرد: به علت اینکه این ون کپسول گاز به همراه داشته انفجار رخ می‌دهد و کامیونی که جلوتر بوده نیز دچار انفجار شده وتعداد قابل توجهی از مسافران در این حادثه فوت و مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه آمبولانس‌ها اورژانس عراق بلافاصله مصدمان را به بیمارستان دیوانیه منتقل کردند، ادامه داد: به دلیل پروتکل‌های عراق، مصدومان باید ابتدا در بیمارستان این کشور بستری شوند و بعد از تعیین تکلیف نسبت به اعزام آن‌ها به ایران اقدام خواهد شد.

معاون مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در این حادثه برخی مصدومان دچار سوختگی شدید شد‌ه‌اند و آمار دقیقی از ایرانی بودن مصدومان نداریم، خاطرنشان کرد: امکان انتقال مصدومان را طبق قوانین عراق فعلا نداریم.

 

جزئیات انفجار ون حامل مسافران ایرانی در عراق

سفیر ایران در عراق گفت: بر اثر برخورد یک ون با یک تانکر حمل سوخت در منطقه شوملی در استان بابل یازده نفر از افراد سوار بر ون کشته شده اند و سه نفر از آنها زنده اما مصدوم هستند.

محمد کاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که اجساد افراد کشته شده در حال انتقال برای شناسایی هویت است، اظهار کرد: سه نفری که زنده هستند اعلام کردند که همه مسافران ون ایرانی بوده‌اند و به نظر می رسد که یازده نفر کشته شده نیز ایرانی هستند.

وی با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه گفت: متاسفانه سالانه شاهد چنین حوادثی هستیم.

برچسب ها: عراق هلال احمر
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار