کد خبر: ۷۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۹
مهندس پورخصالیان کارشناس ارشد مخابرات و فناوری اطلاعات در برنامه زنده اینستاگرامی مخابرات ایران گفت: لازمه عدالت ارتباطی، توزیع متوازن زیرساخت های مخابراتی در سراسر کشور است که در این مسیر لزوم پیش بینی های آینده نگر در حوزه مخابرات ضروری است.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از  اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، وی با اشاره به اینکه اراده ملی برای توسعه شبکه ارتباطات ثابت تنها راه نجات مخابرات در راه توسعه است اظهار داشت: اکنون تنها راه باقی مانده برای مخابرات، گسترش فیبرنوری است که سرمایه گذاری و شگرد‌های جدید بازاریابی را می‌طلبد.

مهندس پورخصالیان: عدالت ارتباطی، توزیع متوازن زیرساخت های مخابراتی در سراسر کشور است

وی با اشاره به اینکه ارتباطات یعنی برقراری عدالت ارتباطی در جامعه اطلاعات به عنوان مهم‌ترین ایده نام برد و گفت: در شرکت دانش بنیان، اساس بر شفاف سازی اطلاعات در درجه اول برای کارمندان و در درجه دوم برای مشتریان است.

کارشناس ارشد مخابرات گفت: بهبود ساختار رگولاتوری در بخش دولتی و خصوصی، شرط تحقق برنامه‌ها در بخش مخابرات و ارتباطات و ضامن استمرار، تاب‌آورسازی و رونق بازار و اقتصاد خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

پورخصالیان با انتقاد از شرایط کلی ارتباطات در کشور گفت: ضریب نفوذ موبایل در کشور مابسیار بالاتر از ثابت است و این مغایر شاخص‌های ارتباطی در مقایسه با کشور‌های توسعه یافته است.

مهندس پورخصالیان توضیح داد: اصلاح نظام تعرفه‌ای نگهداری تلفن ثابت شرکت مخابرات، نسبت به هزینه‌های توسعه‌ی بخش ارتباطات، تغییر حداقلی در تعرفه‌ها محسوب می‌شود که امیدواریم منجر به نگهداری شبکه با کیفیت مطلوب و متوقف نشدن توسعه شبکه شود.

وی گفت: علاوه بر لزوم تغییر تعرفه تلفن، ایجاد یک نگاه عدالت محور و دانش بنیان برای پیشبرد واقعی حوزه ارتباطات ضروری است و در کنار افزایش تعرفه، شاخص عدالت ارتباطی در روستا‌ها و ودردورافتاده‌ترین نقاط کشور نیز مورد توجه قرار گیرد.

در این مجموعه برنامه‌ها که از صفحه رسمی اینستاگرام مخابرات به آدرس https://www.instagram.com/tci_iran/ پخش می‌شود، گفتگو‌های تخصصی و بررسی مسائل مختلف مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار دارد که در برنامه امشب، دکتر پورخصالیان، کارشناس ارشد مخابرات و فناوری اطلاعات با مجری گری آرش سروری، فعال حوزه استارتاپی و فناوری، چالش‌ها و راهکار‌های پیش روی مخابرات ایران و چیستی و چگونگی برقراری عدالت ارتباطی را در مسیر توسعه جامعه اطلاعاتی مورد بررسی قرار دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار