کد خبر: ۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸
الیزابت دوم ملکه انگلستان امروز پنجشنبه هشتم سپتامبر ۲۰۲۲ و در ۹۶ سالگی در کاخ بالمورال در اسکاتلند درگذشت. او طولانی‌ترین دوران سلطنت در تاریخ بریتانیا را در اختیار داشت و مسن‌ترین مقام سلطنتی در جهان محسوب می‌شد.

الیزبات دوم در ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ در لندن متولد شد و در سال ۱۹۵۲ جانشین پدرش، جورج ششم شد. او حدود دو ماه پیش، هفتادمین سالگرد سلطنت خود را جشن گرفته بود.

الیزابت دوم، ملکه انگلیس درگذشت

او طولانی‌ترین دوران سلطنت در تاریخ بریتانیا را در اختیار داشت و مسن‌ترین مقام سلطنتی در جهان محسوب می‌شد.

کاخ باکینگهام با صدور بیانیه‌ای کوتاه این خبر را به اطلاع عموم رساند.

سلطنت ملکه الیزابت علاوه بر پادشاهی متحده بریتانیای کبیر، تعداد زیادی از کشورهای مشترک‌المنافع از جمله کانادا، استرالیا و نیوزلند را نیز در بر می‌گرفت.


ببینیم: زندگی ملکه بریتانیا از دریچه دوربین


با توجه به قوانین انگلستان، بزرگترین فرزند او، پرنس چارلز، وارث تاج و تخت خواهد شد.

چارلز شاهزاده ولز که اکنون دیگر پادشاه بریتانیای کبیر است ۷۳ سال دارد و بعد از او نیز فرزند بزرگ چارلز، شاهزاده ویلیام وارث سلطنت خواهد شد.

روز گذشته ملکه انگلیس آخرین دیدار مهم رسمی اش را برگزار کرد و لیز تراس نخست وزیر جدید بریتانیا را به حضور پذیرفت.

الیزابت دوم، ملکه انگلیس درگذشت

«چارلز»، پادشاه جدید انگلیس پس از مرگ مادرش، ملکه الیزابت، بیانیه ای را منتشر کرد.

 


ببینیم: تصاویر دیدار ملکه انگلیس رئیس‌جمهورهای آمریکا


 

در این بیانیه، پادشاه جدید انگلیس گفته است: درگذشت مادر عزیزم، اعلیحضرت ملکه، لحظه‌ای از بزرگترین اندوه برای من و همه اعضای خانواده ام است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما عمیقاً در سوگ درگذشت یک فرمانروای گرامی و یک مادر بسیار دوست داشتنی سوگواری می‌کنیم. من می دانم که از دست دادن او عمیقاً در سراسر کشور، قلمروها و کشورهای مشترک المنافع و توسط افراد بی شماری در سراسر جهان احساس خواهد شد.

 

شاه جدید انگلیس در نخستین بیانیه خود به عنوان پادشاه گفت: در طول این دوره سوگواری و تغییر، من و خانواده ام با آگاهی از احترام و محبت عمیقی که ملکه در آن به طور گسترده ای مورد توجه قرار می‌گرفت، تسلی و تسکین خواهیم یافت.منابع رسمی کاخ باکینگهام انگلیس شامگاه پنجشنبه مرگ الیزایت دوم را تائید کردند. گفته شده که ملکه الیزابت از اوایل روز پنجشنبه تحت نظارت پزشکی قرار گرفته بود.

 

نصب اعلامیه رسمی مرگ ملکه در ورودی کاخ باکینگهام

برچسب ها: کاخ باکینگهام
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار