کد خبر: ۷۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
خرید جنگنده‌های سوخو 35 از روسیه در دستور کار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

مخاطب ۲۴- امیر سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در گفتگو با خبرنگار امنیتی و دفاعی خبرگزاری برنا درباره خرید جنگنده برای نیروی هوایی ارتش گفت که خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ از روسیه در دستورکار نیروی هوایی است.

خرید جنگنده سوخو ۳۵ از روسیه در دستور کار ارتش ایران

وی با بیان اینکه خرید سوخو ۳۰ در برنامه نیست و فعلاً خرید سوخو ۳۵ از روسیه مطرح است، افزود: این موضوع در دستورکار قرار دارد و امیدواریم بتوانیم در آینده به این جنگنده‌های نسل ۴++ دست پیدا کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین تأکید کرد که تصمیم‌گیری نهایی در زمینه خرید جنگنده سوخو ۳۵ از روسیه در اختیار فرماندهی ارتش و فرماندهی ستاد کل نیرو‌های مسلح است.

سوخو ۳۵ یکی از قدرتمند‌ترین جنگنده‌های نسل ۴++ دنیاست که به رادار پیشرفته آرایه فازی N-۰۳۵ مجهز است و امکان کشف ۳۰ هدف و درگیری با ۸ هدف را بصورت هم زمان در آسمان و دریا و زمین را داراست. برد نهایی رادار این جنگنده در حالت پیک پاور حدود ۴۰۰ کیلومتر است. این رادار پیشرفته توان پوشش زوایای بالا و پایین خود تا ۶۰ درجه و طرفین خود را تا ۱۲۰ داراست و زاویه پوشش و اسکن بسیار خوبی دارد.  

این جنگنده مجهز به سنسور‌های راداری و حرارتی هشدار دهنده با پوشش ۳۶۰ درجه است که هر نوع قفل راداری دشمن یا نزدیک شدن جنگنده و موشک دشمن را از زاویه دقیق به خلبان اطلاع میدهد و در نمایشگر کابین جهت آن را مشخص میکند. این جنگنده بصورا همزمان امکان جنگ با اهداف هوایی و زمینی و دریایی را دارد و به انواع موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین و ضد کشتی و ضد رادار نیز مسلح میشود. علاوه بر آن توانایی پرتاب و شلیک انواع بمب و موشک‌های لیزری و ماهواره‌ای و راداری را نیز در خود دارد که دست نیروی هوایی را برای انجام هر نوع عملیاتی باز میگذارد.  

 حداکثر سرعت این جنگنده در ارتفاع پست  ۱۵۰۰ کیلومتر و در ارتفاع بالا ۲۵۰۰ کیلومتر بر ساعت است و عمر عملیاتی موتور‌های قدرتمند آن در هر دوره خدمت قبل از نیاز به کنترل و اورهال ۴۰۰۰ ساعت است که در حدود ۴ برابر عمر عملیاتی موتور‌های جنگنده سوخو ۲۷ میشود که عددی بسیار مناسب جهت خدمت در نیروی هوایی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار