کد خبر: ۷۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
با حضور سعید محمد مشاور رئیس جمهور آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند در زمینی به مساحت 3600 مترمربع، با حجم سرمایه گذاری 200 میلیارد تومان در کیش برگزار شد.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند کیش با سرمایه گذاری بخش خصوصی صبح شنبه ۱۲ شهریور با حضور سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند بخش خصوصی در کیش

کشاورز در این مراسم با بیان این که تمام طرح‌های در دست اقدام از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش بهره مند می‌شوند بر اهمیت اشتغال آفرینی، درآمد زایی و دسترسی آسان تجار به کالا‌های خود که سبب کاهش قیمت تمام شده خواهد شد، تاکید کرد و گفت: این اقدام مهم و ارزشمند به عنوان مزیت رقابتی میان مناطق آزاد داخلی و خارجی مطرح می‌شود.

وی اظهار داشت: برای تسریع در پیشرفت طرح‌های زیر ساختی و عمرانی؛ سازمان منطقه آزاد کیش از هیچ کمک حمایتی در چار چوب قانون دریغ نخواهد کرد.

لازم به ذکر است این طرح بر اساس برنامه زمان بندی شده در بازه زمانی ۱۸ ماه، اسفند ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد.

این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در کیش رونمایی می‌شود و جایگاه آن در سطح کشور به عنوان کارگو هوشمند یکپارچه مطرح است و در فاز نخست این طرح تعداد ۸۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

دقت نظر و ارتقاء ایمنی بار و همچنین ظرفیت ورودی و خروج به طور متوسط ۵۰۰ تن در روز و استفاده از ظرفیت بومیان کیش از شاخصه‌های بارز این طرح محسوب می‌شود.

 

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار