کد خبر: ۷۱۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
نشست هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت ۸ شهریور با حضور وحید فخر موسوی دبیر این رویداد، امین اشرفی دبیر بخش اربعین، محراب محمدزاده دبیر اجرایی جشنواره و یاسر یگانه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

مخاطب24 - نشست هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت ۸ شهریور با حضور وحید فخر موسوی دبیر این رویداد، امین اشرفی دبیر بخش اربعین، محراب محمدزاده دبیر اجرایی جشنواره و یاسر یگانه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت این بار به صورت بین المللی برگزار خواهد شد

وحید فخر موسوی دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت:

این جشنواره در ابتدا با عنوان جشنواره تئاتر دفاع مقدس برگزار شد و چندین سال هم به صورت دو سالانه برگزار شد.بخش های این جشنواره نسبت به دوره های قبل با اضافه شدن بخش بین‌الملل نیز در بخش های مختلف شکل گرفت.


بخش متفاوت جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت نسبت به دوره های قبل اضافه شدن بخش بین الملل است که شرایط خود را دارد، بین الملل اول و بین الملل دوم و گستره جشنواره در ایران اسلامی و کشورهای منطقه خواهد بود.

 

 وی با اشاره به اینکه، بخشی از کارهای تولیدی جشنواره تئاتر مقاومت به اجرای عمومی می رسند، بیان کرد: بخش های مختلف جشنواره، شامل تئاتر خیابانی، رادیو تئاتر و بخش صحنه ای است که این سه بخش در استان هایی از ایران برگزار می شود. تاکنون به هشت استان سفر کرده ایم و وارد مذاکره شده ایم، همه استان ها به نوبت پای کار هستند.
همچنین در این جشنواره با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است از شهریور سال جاری همزمان با پیاده روی کربلا آغاز شود و سپس تا آخر آذر ماه سال جاری ادامه پیدا کند.اجراهای تئاتر خیابانی مهر ماه، رادیو تئاتر هفته اول آبان ماه و بخش صحنه ای آخر آبان و اوایل آذر ماه برگزار می شود.

با توجه به قشر ها و زبان های مختلف و زائرین غیر ایرانی پياده روی اربعین سعی کردیم اجرا ها متکی به دیالوگ نباشد بلکه بیشتر مبتنی به تصویر و حرکات آئینی و نمایشی با توجه به سنت ها وآئین آن شهر یا روستا برای مخاطب ارائه دهیم
وی بیان کرد: اگر شرایط برای پیاده روی محیا شود جدول نمایشی چاپ و ارائه خواهد شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار