کد خبر: ۷۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
امروزه دیزل ژنراتورها جزو دستگاه هایی هستند که وجود آن ها در بسیاری از صنایع لازم و ضروری است. به همین خاطر تعمیر و نگهداری از آن ها نیز امری بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است، در این مقاله قصد داریم درباره بهترین روش های تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور اشاره کنیم.

امروزه دیزل ژنراتورها جزو دستگاه هایی هستند که وجود آن ها در بسیاری از صنایع لازم و ضروری است. به همین خاطر تعمیر و نگهداری از آن ها نیز امری بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است. همان طور که می دانید دیزل ژنراتورها با استفاده از سوخت دیزلی یا همان گازوئیل کار کرده و به تولید انرژی می پردازند. در واقع بدون استفاده از این دستگاه ها بسیاری از صنایع عملا دچار مشکل خواهند شد از این رو در این مقاله قصد داریم درباره بهترین روش های تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور اشاره کنیم.

بهترین روش تعمیر دیزل ژنراتور

اهمیت تعمیر دیزل ژنراتورها

برای تعمیر و نگهداری از دیزل ژنراتورها نکات و موارد متفاوت بسیاری وجود دارد که کلیه استفاده کنندگان از آن باید به آن ها توجه داشته باشند. تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتورها موجب می شود تا بتوان از این دستگاه ها به مدت طولانی استفاده کرد. دیزل ژنراتورها را باید به صورت دوره ای چک و بررسی کرد و در صورت لزوم به  تعمیر آن ها پرداخت، اگر این دستگاه ها را مورد بررسی و تعمیر قرار ندهید ممکن است به مرور زمان عملکرد مناسب خود را از دست داده و دچار اختلال شوند. به همین خاطر تولیدکنندگان و کارشناسانی که در این زمینه فعالیت می کنند توصیه دارند که هر سه ماه یکبار نسبت به بررسی و و در صورت لزوم تعمیر دیزل ژنراتورها بپردازند. بررسی و تعمیر دیزل ژنراتور باید بر اساس اصول و قواعد خاص و خود بوده و توسط کارشناسان ماهر و کاربلدی که در این زمینه تخصص دارند انجام شود، در غیر این صورت سلامت ژنراتورها را نمی توان تضمین کرد.

شرکت های تعمیرکننده دیزل ژنراتورها

از آن جایی که دیزل ژنراتورها پس از مدتی کار ممکن است دچار اختلالاتی در بخش های برقی و یا مکانیکی خود شوند، برخی از شرکت ها علاوه بر طراحی و تولید انواع دیزل ژنراتورها خدماتی همچون تعمیر و تعویض این دستگاه ها را نیز به مشتریان خود ارائه می دهند. این شرکت ها با داشتن متخصصانی مجرب به سرویس و تعمیر دیزل ژنراتورها می پردازند. یکی از بهترین روش ها برای بررسی و تعمیر دیرل ژنراتورها استفاده از خدمات شرکت های ارائه دهنده آن است.

بررسی و تعمیر دیزل ژنراتورها

کلیه انواع دیزل ژنراتورها باید مدتی یکبار مورد بررسی کلی قرار گرفته و تمامی قسمت های آن به دقت بررسی شود تا در صورت بروز مشکل تعمیر شوند. بعضی از موتورهای دیزل ژنراتورها با توجه به مشخصات خود امکان دارد در مدت زمان 500 ساعت کار نیاز به سرویس داشته باشند. تعیین زمان مشخص بررسی دیزل ژنراتورها بر عهده کارشناسان و متخصصان در این زمینه است. به منظور تشخیص سلامت دیزل ژنراتورها ابتدا باید به عیب یابی دستگاه پرداخته و پس از فهمیدن مشکل به تعمیر آن اقدام کنید. به منظور جلوگیری از تعمیر دیزل ژنراتورها باید انجام سرویس و تعمیرات این دستگاه ها را به شرکت ها و افراد با تجربه و با سابقه سپرد. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند با استفاده از تجهیزات ویژه و همچنین نیروی کار متخصص می توانند به بهترین شکل ممکن به تعمیر دیزل ژنراتورها بپردازند.

 

بهترین روش تعمیر دیزل ژنراتور

تعمیر سیستم خنک کننده

همان طور که می دانید سیتسم خنک کننده یکی از قسمت های بسیار مهمی است که موجب خنک شدن و کاهش دمای موتور در دیزل ژنراتورها می شود شد. فیلترهای موجود در سیستم خنک کننده موجب می شوند تا آلودگی های محیطی به موتور راه پیدا نکرده و کیفیت هوای ورودی به موتور افزایش پیدا کند. گاهی این فیلترها دچار اختلال می شوند که باید سریعا به تعمیر و در صورت نیاز معویض آن ها پرداخت. در سیستم خنک کننده یکی از مهمترین مراحل عیب یابی آن است.  

تعمیر سیستم سوخت رسانی

معمولا سیستم سوخت رسانی را بهتر است هر چندماه یکبار تعویض کرد تا از ایجاد آلودگی و رسوب در موتور و همچنین بروز مشکلات جدی جلوگیری کرد. فیلترهای سوخت را نیز با هر بار تعویض سوخت باید تعویض کنید. بهترین روش تعمیر این قسمت از دیزل ژنراتور این است که متخصصان با توجه به موتور دستگاه و همچنین دیگر مشخصات آن نسبت به تنظیم میزان انتقال سوخت اقدام کنند.

تعمیر سیستم استارت

لازم به ذکر است که سیستم استارت موتور را با استفاده از دی سی راه اندازی می کند. این سیستم نیز پس از مدتی ممکن است دچار اختلال شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. ایجاد مشکل در سیستم برق رسانی، باتری ها و موتور دی سی ممکن است باعث بروز مشکل در سیستم استارت شوند.

تعمیر برد کنترل

امروزه بسیار از دیزل ژنراتورها دارای برد کنترل هستند. با استفاده از بردهای کنترل به راحتی می توان عملکرد قسمت های مختلف دستگاه را مورد بررسی قرار داد و در صورت بروز مشکل در هر قسمت سریعا به تعمیر آن پرداخت. برد کنترل عموما به تمامی قسمت های مختلف دیزل ژنراتور متصل بوده و در صورت هر گونه مشکل در هر قسمت ممکن است که برد کنترل نیز دچار مشکل شود.

بهترین روش تعمیر دیزل ژنراتور

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار