کد خبر: ۷۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
الهام حسینی با کسب مدال طلای یکضرب وزنه‌برداری کشورهای اسلامی، تاریخ ساز شد. این نخستین طلای بانوان کشورمان در این رشته سنگین در یک رقابت بین‌المللی است. او در مجموع برنز گرفت.ورزش بانوان ایران تشنه سرمایه‌گذاری است

مخاطب ۲۴- الهام حسینی با کسب مدال طلای یکضرب وزنه‌برداری کشورهای اسلامی، تاریخ ساز شد. این نخستین طلای بانوان کشورمان در این رشته سنگین در یک رقابت بین‌المللی است. او در مجموع برنز گرفت.ورزش بانوان ایران تشنه سرمایه‌گذاری است

اولین طلای تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران با الهام حسینی!

دختر وزنه بردار ایران در بازی های کشورهای اسلامی در مجموع سوم شد و مدال برنز مجموع را گرفت اما وی با کسب مقام نخست یکضرب، برای نخستین بار به عنوان یک بانوی ایرانی طلای مسابقاتی بین‌المللی را برای ورزش ایران ثبت کرد.

این افتخارآفرینی در حالی است که بودجه بسیار ناچیز و امکاناتی نه چندان مطلوب در اختیار زنان و دختران ایرانی به خصوص در رشته های به اصطلاح مردانه قرار می‌گیرد و شیرزنان ایران با تکیه بر غیرت و تلاش خود نتایجی فراتر از انتظار را در جدال با رقبایی که بدون حجاب روی صحنه حاضر می‌شوند، کسب می‌کنند.

قطعا در این سطح از مسابقات ، حجاب می‌تواند روی عملکرد فیزیکی ورزشکار تاثیر بگذارد اما نماینده های ورزش ایران در بخش زنان و دختران، با انگیزه‌ای مثال‌زدنی برتری استعداد و هوش خود را به رخ همتایان خارجی می‌کشند و در این راه برخی محدودیت‌ها را نادیده می‌گیرند.

 

ماجرای جالب دختری از لرستان که استاد دانشگاه شد

این بانوی لرستانی متولد شهر ازنا ، دانش آموخته کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه‌ تربیت معلم تهران و کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه شهید رجایی است.

او همچنین مدرس دانشگاه است که به خاطر تمرینات سنگین و حرفه‌ای فعلا ترک تدریس کرده‌است. ترک تدریس او هم ماجرای جالبی دارد. الهام در سال ۹۸ اولین مدال وزنه‌برداری زنان ایران را در جام نعیم سلیمان اوغلو به دست آورد و حالا این مدال را به یک طلا در یکضرب ارتقا داد.

 

الهام چه وزنه‌هایی را برای تاریخ بالای سر برد؟ 

 رقابت دسته های ۸۱ و ۷۶ کیلوگرم وزنه‌برداری زنان بازی‌های کشورهای اسلامی برگزار شد و ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم صاحب یک مدال طلا و دو برنز شد.
الهام حسینی نماینده ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم، با رکورد ۱۰۰  یک ضرب ۱۲۳ دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم نفر سوم بازی ها شد و طلای یک ضرب و برنز دوضرب و مجموع را گرفت. 

ابریشم ارجمندخواه نماینده ایران در دسته ۷۶ کیلوگرم موفق به کسب مدال نشد و در رده پنجم قرار گرفت.

عملکرد حسینی به شرح زیر است:
*حرکت یک ضرب

حسینی وزنه های ۹۵ و ۱۰۰ کیلوگرم را مهار  کرد اما نتوانست وزنه ۱۰۳ کیلوگرم را بالای سر ببرد. او با رکورد ۱۰۰ کیلوگرم طلای یک ضرب را گرفت. 

*حرکت دوضرب 

حسینی در دوضرب وزنه های  ۱۱۷ و ۱۲۳ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۲۷ کیلوگرم را مهار کند. 

او با ۱۲۳ کیلوگرم مدال برنز گرفت. 

حسینی در مجموع رکورد ۲۲۳ کیلوگرم را ثبت کرد و نفر سوم بازی ها شد. 

مدال آوران دسته ۸۱ کیلوگرم زنان:

۱- دلارا نارین از ترکیه با رکورد ۹۹ یک ضرب، ۱۳۰ دوضرب و مجموع ۲۲۹ کیلوگرم (۲ مدال طلای دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب)

۲- آیشا عمرووا از قزاقستان با رکورد ۹۸ یک ضرب، ۱۲۸ دوضرب و مجموع ۲۲۶ کیلوگرم ( ۲ مدال نقره دوضرب و مجموع)

۳- الهام حسینی از ایران با رکورد ۱۰۰ یک ضرب، ۱۲۳ دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم (طلای یک ضرب و ۲ برنز دوضرب و مجموع)

۴- رجینا آداشبایوا از ازبکستان با رکورد ۹۹ یک ضرب، ۱۲۱ دوضرب و مجموع ۲۲۱ کیلوگرم ( برنز یک ضرب)

*پنجمی ارجمندخواه در دسته ۷۶ کیلوگرم زنان

منبع: تابناک

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار