کد خبر: ۶۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
کاراکتر‌های سریال خط قرمز با ۲۵ هزار تومان راهی شمال شدند. این پول الان کفاف خرید یک بسته سیگار را می‌دهد

مخاطب۲۴- افزایش هزینه سفر ۲۰ سال بعد از سریال خط قرمز- اجاره ویلا در شمال الان حداقل شبی ۸۰۰ هزار تومان آب می‌خورد، پر کردن باک بنزین پراید حدود ۵۵ هزار تومان هزینه دارد و مرغ را کیلویی ۵۴ هزار تومان می‌فروشند. این هزینه‌ها نسبت به ۲۰ سال قبل که سریال خط قرمز پخش می‌شد، تفاوت باورنکردنی دارد. اخیرا ویدئویی از این سریال در فضای مجازی وایرال شده که در آن سروش گودرزی بازیگر نقش رامین به هزینه ۲۵ هزار تومانی سفر دو روزه‌شان اشاره می‌کند. بعد دو دهه از پخش سریال خط قرمز، خرید یک بسته سیگار به‌تن‌هایی ۲۵ هزار تومان تمام می‌شود و ارزش هندوانه‌ای که در این ویدئو به‌چشم می‌خورد دو برابر کل هزینه‌ای است که با آن کاراکتر‌های سریال خط قرمز راهی شمال شدند.

افزایش هزینه سفر ۲۰ سال بعد از سریال خط قرمز

هزینه بنزین؛ حداقل ۱۵۷ هزار

قیمت بنزین ۲۰ سال قبل لیتری ۳۸ تومان بود. بعد دو دهه قیمت بنزین سهمیه‌ای به لیتری هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و نرخ آزاد آن سه هزار تومان است. اگر فرض کنیم یک بار قبل رفتن، یک بار قبل برگشتن و یک بار هم برای گشت‌و‌گذار در سفر بنزین بزنیم و با پراید که حجم باک کمتری نسبت به اغلب خودرو‌ها دارد، مسیر تهران - شمال را طی کنیم، حداقل ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان فقط خرج بنزین می‌شود. حالا اگر این سه‌تا باک را با سهمیه آزاد پر کنیم، خرج بنزین دو برابر می‌شود و به ۳۱۵ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

 

هزینه اقامت؛ حداقل شبی ۳۰۰ هزار

اجاره ویلا در شمال الان ممکن است بیشتر از پنج میلیون تومان بابت هر شب تمام شود. این رقم را بابت ویلا‌های استخردار و لاکچری دریافت می‌کنند و می‌شود با کمتر از یک میلیون تومان سراغ گزینه‌های ارزان‌تر رفت. مثل ویلایی که در یکی از شهر‌های گیلان واقع شده، گنجایش آن شش نفر است و برای اجاره این ویلا باید شبی ۸۰۰ هزار تومان اجاره داد. یعنی اگر بخواهید در این ویلا دو شب اقامت داشته باشید، باید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کنار بگذارید. البته اجاره سوئیت و اقامتگاه بومگردی می‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد. الان بین اقامتگاه‌های بومگردی در شمال می‌شود مورد‌هایی را پیدا کرد که ظرفیت آن‌ها حداقل شش نفر است و بابت آن باید شبی ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کرد. اجاره ارزان‌ترین سوئیت‌های شمال نیز در همین بازه قیمت قرار می‌گیرد و به‌این ترتیب هزینه دو شب اقامت در ارزان‌ترین سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی شمال حدود ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

هزینه غذا؛ مرغ کیلویی ۵۴ هزار

قیمت مرغ الان به کیلویی ۵۴ هزار تومان رسیده است. اگر شش نفر بخواهند در یک وعده مرغ کباب کنند احتمالا به دوتا مرغ نیاز دارند و این کار هزینه خرید مرغ را به ۲۱۶ هزار تومان می‌رساند. بسته یک کیلویی گوشت راسته بدون استخوان گوسفندی را حدود ۳۰۰ هزار تومان می‌فروشند و راسته با استخوان گوسفندی را کیلویی ۱۸۴ هزار تومان. الان یک پرس چلو کباب و جوجه‌کباب حداقل ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند. کف قیمت چلوخورشت قیمه و چلوخورشت قورمه‌سبزی به ۶۰ هزار تومان رسیده و خورشت باقالی‌قاتوق که یک غذای شمالی به‌شمار می‌رود، حداقل ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. این قیمت‌ها را فقط برای یک وعده غذایی درنظر بگیرید. در تصاویری که اخیرا از سریال خط قرمز وایرال شده، هندوانه هم به‌چشم می‌خورد. این یکی را الان حداقل کیلویی پنج هزار تومان می‌فروشند که خرید یک هندوانه ۱۰ کیلویی حدود پنج هزار تومان تمام می‌شود. یعنی دو برابر کل هزینه‌ای که ۲۰ سال پیش برای سفر به‌شمال نیاز بود.

 
برچسب ها: هزینه سفر
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار