کد خبر: ۶۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش: پرواز‌های مسیر شیراز به کیش و بالعکس از دوشنبه ۲۷ تیر راه اندازی می‌شود.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزت اله محمدی مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های جزیره در تشریح این موضوع گفت: پرواز‌های مسیر کیش به شیراز و بالعکس در اکثر روز‌ها توسط دو شرکت هواپیمایی کیش ایر و آسمان انجام می‌شد که متاسفانه به دلیل نقص فنی در هواپیما‌ها و انجام روند تعمیرات، به صورت موقت غیر فعال شده و پروازی در این مسیر انجام نمی‌شود.

 

برقراری پروازهای فوق العاده کیش به شیراز و بالعکس

وی یکی دیگر از دلایل کاهش پرواز‌ها در مسیر شیراز به کیش و بالعکس را وقوع زلزله‌های اخیر و کاهش تقاضای مسافران و گردشگران جزیره را متاثر از اخبار زلزله اعلام کرد.

محمدی تصریح کرد: در ۴۸ ساعت گذشته با تمام شرکت‌های هواپیمایی مذاکره کردیم و مقرر شد پرواز‌های فوق العاده در مسیر کیش به شیراز و بالعکس از روز دوشنبه ۲۷ تیر برقرار شود.

مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش افزود: با توجه به شرایط تحریم در کشورمان، امکان تأمین قطعات یدکی هواپیما، به راحتی میسر نیست و نیاز به زمان طولانی دارد.

وی با اشاره به محدودیت ناوگان هواپیمایی در کشور و لزوم برنامه ریزی در سایر مسیر‌های پروازی اظهار داشت: در صورتی که در یک مسیر پروازی نقص فنی روی دهد، جایگزین کردن پرواز به راحتی امکان پذیر نبوده و با تأخیر پروازی مواجه می‌شویم.

وی همچنین در خصوص لغو ناگهانی پرواز‌ها و استرداد هزینه پرداختی به مسافران تشریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی تمام تلاش خود به کار گرفته اند تا از لغو شدن پرواز‌ها جلوگیری کنند یا در صورت نیاز پرواز جایگزین در نظر بگیرند و چنانچه به هر دلیل پرواز‌ها لغو شود، هزینه بلیط به صورت خودکار به حساب مسافران واریز خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار