کد خبر: ۶۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
بخشدار کن با اشاره به آغاز به کار سومین دوره جشنواره شاتوت سولقان گفت: "شاتوت" در روستای سولقان ثبت ملی شده است.

به گزارش مخاطب۲۴ _ محمد تاجیک بخشدار کن در آیین آغاز به کار سومین جشنواره شاتوت گفت: جشنواره شاتوت پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا بار دیگر با همت دهیاری سولقان و شهرداری‌های مناطق ۵ و ۲۲ از روز گذشته به مدت سه روز کار خود را آغاز کرد.

ثبت ملی

تاجیک افزود: در این جشنواره ۴۰ غرفه فعال دسترنج توانمندی‌های بانوان روستای سولقان و روستا‌های اطراف را در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد داد، همچنین ۱۰ غرفه به باغداران این منطقه برای عرضه محصولات اختصاص پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: تا پایان فصل تابستان بیش از ۹۵۰ تن شاتوت از باغات سطح منطقه برداشت می‌شود، یعنی در هر روز حدود یک تن محصول عرضه خواهد شد، البته پیش‌بینی ما این است که برداشت محصول تا حدود ۲۰ روز دیگر توسط اکثر باغداران منطقه به پایان برسد. محصولات اصلی این منطقه شاتوت، گیلاس، خرمالو و گردو است.

بخشدار کن با اشاره به اینکه شاتوت در روستای سولقان ثبت ملی شده و این جشنواره باعث شده که این بخش به قطب شاتوت کشور تبدیل شود. با توجه به عرضه مستقیم این محصول در این جشنواره قیمت هر کیلو شاتوت بین ۷۶ تا ۸۰ هزار تومان تعیین شده است، شاتوتی که درجه یک است و مرغوب‌ترین شاتوت کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: شهروندان می‌توانند تا بیست‌وچهارم تیرماه جاری برای بازدید و شرکت در این جشنواره به روستای سولقان مراجعه کنند. در این جشنواره شهروندان می‌توانند با توانمندی‌ها و تولیدات باغداران و بانوان روستای سولقان و روستا‌های اطراف آشنا شوند و از محصولاتی که در این جشنواره عرصه می‌شود با قیمت و کیفیت مناسب خریداری کنند.

منبع: تسنیم 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار