کد خبر: ۶۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا، از برنامه دولت برای تقویت و ارتقای کارایی بیمه ها برای افزایش پوشش داروها خبر داد.

به گزارش مخاطب۲۴ _ بهرام عین اللهی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبری ۲۴ شبکه خبر، اظهار داشت: طرح ارتقای بیمه همگانی سلامت از پوشش بیمه برای افراد فاقد آن آغاز شد و خوشبختانه امسال، مجلس حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای این طرح، در نظر گرفت که در نتیجه حدود ۶ میلیون نفر از اقشار کم درآمد سه دهک پایین، به طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

برنامه دولت برای تقویت و ارتقای کارایی بیمه ها

وی افزود: در این مدت، از یک سو زیرساخت‌های بیمه‌ای ارتقا یافت و از سوی دیگر، مجلس شورای اسلامی ۵ هزار میلیارد تومان برای تامین دارو‌های بیماران خاص و صعب الاعلاج در نظر گرفت.

 

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح «دارویار» از امشب در کشور، گفت: در این طرح، تعداد دارو‌های تحت پوشش بیمه افزایش یافته است؛ به طوری که به تازگی ۱۰۰ قلم داروی پرمصرف، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و همچنین ۳۶۶ قلم داروی ضروری پرمصرف بیماری‌های مزمن از جمله بیماری دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی بیمه شدند.

عین اللهی با بیان اینکه در طرح دارویار، پوشش بیمه‌ای دارو‌ها افزایش می‌یابد، گفت: با دستور رییس جمهور، اعتبارات مناسبی برای تقویت بیمه‌ها اختصاص یافته است تا هزینه داروی بیماران، تامین شود. این طرح از امشب در سراسر کشور با هدف کاهش هزینه‌های بیماران و افزایش پوشش بیمه‌ای اکثر دارو‌ها به نحوی اجرایی می‌شود که هیچ تغییری در هزینه دارویی بیماران رخ ندهد.

وی تصریح کرد: ثابت ماندن پرداخت از جیب بیماران، از اهداف این طرح است و در حالی که در سال‌های قبل، پرداخت از جیب بیماران در حوزه سلامت و هزینه‌های دارو، افزایش داشت، با اجرای این طرح، هزینه‌های دارویی آنان تامین و پوشش بیمه‌ای داده می‌شود.

منبع: فارس 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار