کد خبر: ۶۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸
پیرو درج خبر "درآمدزاترین بانک های بورسی کدامند" در روزنامه دنیای اقتصاد و برخی از پایگاه ها و سایت های خبری در مورخه 1401/4/13؛ بدینوسیله ضمن تکذیب و رد ادعای مطرح شده در خصوص درآمدهای مشاع پست بانک ایران در سال مالی 1400، توضیحی به شرح ذیل جهت اصلاح خبر مربوطه و اطلاع رسانی سهامداران محترم اعلام می شود.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران_ پیرو درج خبر "درآمدزاترین بانک‌های بورسی کدامند" در روزنامه دنیای اقتصاد و برخی از پایگاه‌ها و سایت‌های خبری در مورخه ۱۴۰۱/۴/۱۳؛ بدینوسیله ضمن تکذیب و رد ادعای مطرح شده در خصوص درآمد‌های مشاع پست بانک ایران در سال مالی ۱۴۰۰، توضیحی به شرح ذیل جهت اصلاح خبر مربوطه و اطلاع رسانی سهامداران محترم اعلام می‌شود؛ لذا در این راستا اشکالات گزارش به شرح زیر اعلام می‌شود:

درآمدهای مشاع پست بانک ایران ۷۳/۹ درصد رشد کرد

۱- مجموع درآمد‌های مشاع منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ پست بانک، افشا شده در صورت‌های مالی حسابرسی نشده مندرج در سامانه کدال معادل ۳۹.۲۶۴.۷۵۱ میلیون ریال بوده که به اشتباه در خبر مذکور منفی ۳.۶۱۲.۹۵۰ میلیون ریال ذکر شده که خارج از هر بحث ابتدائی کارشناسی، ذکر عدد منفی در مجموع درآمد‌های مشاع یک بانک فاقد موضوعیت می‌باشد؟

۲- سهم بانک از درآمد‌های مشاع افشا شده در یادداشت ۳۴ صورت‌های مالی پست بانک منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ معادل ۲۱.۴۳۸.۸۵۱ میلیون ریال بوده که در خبر مذکور سهم درآمد‌های مشاع بانک بصورت منفی گزارش داده شده است. علیرغم اینکه درآمد‌های مشاع سایر بانک‌های مورد بررسی در خبر نیز از یادداشت مشابه آن بانک‌ها اخذ و به درستی و به صورت مثبت آورده شده است.

بر همین اساس جدول مربوطه می‌بایست به شرح ذیل اصلاح و متعاقب آن تحلیل‌های انجام شده ذیربط نیز بازنگری و اصلاح و در روزنامه و سایت‌های مربوطه جهت اطلاع سهامداران و ذینفعان چاپ شود. همانگونه که از مفاد اطلاعات درست جدول مستفاد می‌شود پست بانک بر خلاف تحلیل نویسنده جزء برترین بانک در بین نه بانک مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

درآمدهای مشاع پست بانک ایران ۷۳/۹ درصد رشد کرد

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار