کد خبر: ۶۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
عزیز نوروزی پرور، مرد غارنشینی که معروف به عزیزجنگل بود، دیشب در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مخاطب۲۴ - عزیز نوروزی پرور، مرد غارنشینی فومنی که معروف به عزیزجنگل بود، دیشب در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت. روابط عمومی اداره کل بهزیستی گیلان با تایید خبر مرگ "عزیز جنگل" گفت: وی چند روز قبل به علت بیماری و عفونت از ناحیه‌ی پا به آسایشگاه معلولین رشت منتقل شده بود.

عزیز جنگل! مرد غار نشین فومنی درگذشت

رسانه‌های محلی در گیلان می‌گویند عزیز غارنشین را پس از ۶۰ سال و تنها ۲۴ ساعت پیش از مرگ اش به بهزیستی سپرده بودند، تا در این سن و سال کهنسالی از او مراقبت کنند. اما انگار  کوهستان و غار محل زندگی اش شیشه عمرش بود. شیشه عمری که با دور شدن مرد غار نشین فومنی شکست.

 

اهالی فومن در مورد علت غارنشین شدن عزیز، روایت‌های گوناگونی را نقل می‌کنند. بخش اعظم آن‌ها می‌گویند که عزیز در جوانی عاشق شد و، چون به عشق خود نرسید، غارنشین و تنها شد و از خانواده اش فاصله گرفت.

اما نزدیکان و اطرافیان عزیز نوروزی پرور داستان را به شکل دیگری نقل می‌کنند. آن‌ها گفته اند که فوت زودهنگام والدین و شرایط روحی بعد از آن باعث شده تا عزیز منزوی شود و به کوهستان‌های جیرده در روستای آلیان پناه ببرد. برخی از اقوام او هم می‌گویند که عزیز به‌دلیل حالت‌های مادرزادی راه غارنشینی را در پیش گرفته است.

عزیز جنگل! مرد غار نشین فومنی ۷۰ سال از عمرش را بدون مدارک هویتی سپری کرد

جالب است بدانید که عزیز تا سال ۱۳۹۰ شناسنامه‌ای نداشت و پس از نیم قرن زندگی، اداره ثبت احوال فومن مدارک هویتی برای او صادر کرد. ۱۶ مهر همان سال همان مدیرکل ثبت و احوال استان گیلان به غار محل زندگی عزیز رفت و شناسنامه را در غار به او تحویل داد.

بررسی مدارک هویتی عزیز نوروزی پرور نشان می‌دهد که او متولد ۱۶ آذر ۱۳۲۰ در روستای آلیان از توابع بخش سردار جنگل شهرستان فومن بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار