کد خبر: ۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه دیشب با اعلام این خبر گفت این مذاکرات تا 25 فوریه (3 هفته دیگر ) به حالت تعلیق در آمده است.
دی میستورا دیشب در ژنو اعلام کرد:" یک هفته پس از شروع مذاکرات متوجه شدم که نیاز به کار بیشتری نه تنها از جانب ما بلکه از طرف کشورهای بزرگ است."
اشاره دی مستورا از کشورهای بزرگ به دو دولت آمریکا و روسیه بود.
او گفت که این به معنای شکست مذاکرات نیست اما برای ادامه مذاکرات باید دو دولت ایالات متحده آمریکا و روسیه کمک فوری کنند.
آمریکا و روسیه دیدگاه های متفاوت و گاه متضادی درباره بحران سوریه و در حالی که دولت روسیه از دولت بشار اسد حمایت می کند ، آمریکا از مخالفان مسلح او حمایت می کند و خواهان تعیین جدول زمانی مشخص برای خروج بشار اسد از قدرت است.
از زمان آغاز دور سوم مذاکرات صلح سوریه در ژنو هیچ پیشرفتی در جریان این مذاکرات احساس نمی شد. برخی دولت ها از حضور برخی گروه ها در مذاکرات ناراحت و نگران بودند و آنها را گروه های تروریستی می دانستند. طیف مختلفی از گروه های معارض و تروریست در سوریه با یکدیگر اختلاف داشتند و از سوی دیگر دولت های منطقه ای و قدرت های جهانی نیز هر کدام ترجیحات و خواست های خود را داشتند.
دی میستورا از ابتدای دور سوم مذاکرات صلح سوریه به عنوان طرف اصلی مذاکره کننده با هیات های دولت سوریه و مخالفان به صورت جداگانه مذاکره کرده و پیام های آنها را ردو بدل می کرد. در این دور از مذاکرات دو طرف به صورت مستقیم رودرروی یکدیگر مذاکره نکردند.
مخالفان مسلح حکومت سوریه شروط خاصی را برای مذاکره با هیات سوری تعیین می کردند و هیات سوری نیز تاکید می کرد بدون پیش شرط مذاکره می کند و هیچ پیش شرطی را نیز نمی پذیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها