کد خبر: ۶۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
انتشار تصاویر و فیلم هایی از تجمع نوجوانان هنجارشکنانه در بلوار چمران شیراز دست به دست شد که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت. در پی این اتفاق فرماندار شیراز، این حرکت را با برنامه‌ریزی قبلی دانست و گفت: ۱۰ نفر از عوامل اصلی بازداشت شدند.

مخاطب۲۴- ویدئو- هنجارشکنی دهه هشتادی‌ها در خیابان چمران شیراز- انتشار تصاویر و فیلم هایی از تجمع نوجوانان هنجارشکنانه در بلوار چمران شیراز دست به دست شد که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت. در پی این اتفاق فرماندار شیراز، این حرکت را با برنامه‌ریزی قبلی دانست و گفت: ۱۰ نفر از عوامل اصلی بازداشت شدند.

فیلم هنجارشکنی دهه نودی‌ها در شیراز که موجب صدور حکم قضایی شد

دوم تیرماه تصاویر و فیلم هایی از تجمع نوجوانان دهه نودی و هشتادی در بلوار چمران شیراز دست به دست شد که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت، کاربران در واکنش به این موضوع گفته اند با اینکه حاکمیت سالیان سال بر روی موضوع حجاب و تربیت نسل نو تأکید دارد و هزینه های زیادی نیز برای آموزش این نسل داشته اما ظاهرأ خروجی آن چندان باب میل حکومت نیست و امروز شاهد چنین صحنه هایی در سطح جامعه هستیم.

لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز در این زمینه  اظهار کرد: با بررسی که انجام دادیم و بر اساس اقدامات ضابطین قوه قضاییه و نیروی مقتدر انتظامی متوجه شدیم که مراسمی که برگزار شده با طرح و برنامه بوده و عوامل برگزار کننده، برنامه مستمری هم برای آینده داشته‌اند.

 
فرماندار شیراز ادامه داد: به محض اینکه از این موضوع مطلع شدیم و اجرای حکم به نیروی انتظامی ابلاغ شد، با هماهنگی دستگاه قضایی اقدامات لازم در جهت شناسایی عوامل مؤثر در برگزاری مراسم انجام شد.

شیبانی افزود: تاکنون تعدادی از این عوامل بازداشت و با حکم قضایی تحویل مرجع انتظامی شدند.
وی با بیان اینکه تحقیقات درباره برگزاری این تجمع ادامه دارد، گفت:  سردسته این افراد در همان مراسم شناسایی شد و ضابطین بر اساس دستور مرجع قضایی برای دستگیری این فرد اقدام کردند.

شیبانی عنوان کرد: بدون تردید این حرکات و برنامه‌ها با قصد شکستن احکام و هنجارهای اجتماعی، دینی و ملی انجام می‌شود.

وی گفت: به نظر می رسد که این حرکت با برنامه انجام شده است و قطعا دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با قدرت با این موارد برخورد می‌کنند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه تا کنون حدود ۱۰ نفر بازداشت شده‌اند، گفت: این تجمع با مجوز صورت نگرفته است.

بلوار شهید چمران یکی از مهم‌ترین بلوار شهر شیراز است که از نظر جغرافیایی در شمال غرب شهر قرار دارد و این بلوار مانند یک کمربندی غرب شهر یعنی پل معالی‌آباد را به شمال شهر یعنی تقاطع غیر همسطح دانشجو (فلکه علم) متصل می‌کند.

 
منبع: تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار