کد خبر: ۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۴
شاهین فتحی، مدیرعامل هلال احمر استان تهران از انفجار در سفره خانه‌ای در شهریار خبر داد و گفت: «ساعت ۲۱ حادثه اعلام و نیرو‌های هلال احمر به عنوان پشتیبان آتش نشانی و اورژانس وارد عمل شدند.»

مخاطب۲۴- گروه حوادث - شاهین فتحی، مدیرعامل هلال احمر استان تهران از انفجار در سفره خانه‌ای در شهریار خبر داد و گفت: «ساعت ۲۱ حادثه اعلام و نیروهای هلال احمر به عنوان پشتیبان آتش نشانی و اورژانس وارد عمل شدند.»

او افزود: «این حادثه در «شهرک مریم» رخ داد و متأسفانه هشت نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر که در مقابل درب این سفره خانه بودند، صدمه‌ای ندیدند.»

به گفته فتحی: «۷ نفر از در محل وقوع حادثه جان باخته و یک کودک ۳ ساله هم پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است. علت این حادثه توسط نیروهای آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد.»

همچنین سختگوی اورژانس در گفت و گویی تلویزیونی گفت که جشن تولد در این کافه در جریان بوده است. او گفت: «گویا استفاده از بادکنک گاز هلیوم باعث انفجار شده اما هنوز موضوع در دست بررسی است.»

 

همچنین دادستان شهریار گفت:  بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد یک بادکنک حاوی گاز هلیوم دچار انفجار و اشتعال و در نهایت منجر به انتقال آتش سوزی در سطح رستوران شده است.

وی یادآور شد: این سفره خانه در زیر زمین قرار داشت و نزدیک به ۱۵ پله به طرف پایین می خورد.

عسگری اظهار داشت: تمامی دیوارها و اشیای موجود در این رستوران قابلیت اشتعال را داشت و مراسم تولد نیز در نزدیکی پل ها و خروجی سفره خانه در حال برگزاری بود که حادثه رخ داد.

وی خاطر نشان کرد: پس از شعله ور شدن فضا, متوفیان به سمت انتهای رستوران تا نزدیکی آشپزخانه فرار می کند ولی در نهایت در همین نقطه بر اثر خفگی جان خود را از دست می دهند.

عسگری پور ادامه داد: جنازه سه کودک خردسال, سه زن و یک مرد میانسال در حالی که دچار خفگی شده اند پیدا شد اگرچه آثار سوختگی روی آنان بسیار خفیف بود.

دادستان شهریار با بیان اینکه جزئیات این موضوع در دست بررسی است از خروج ۲ خانم در حین وقوع حادثه از رستوران و نجات آنان خبر داد.

وی اضافه کرد: هویت همه افراد مصدوم و کشته شده در این حادثه کاملا پیداست اولیای دم فوت شدگان در محل حضور دارند و تمامی همسایگان رستوران نیز این افراد را می شناختند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار