کد خبر: ۵۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
اگر در یک سفر یک روزه به ونیز می‌آیید مراقب باشید: هرکسی که از این شهر بازدید می‌کند باید مالیات روزانه ۱۰ دلاری بپردازد یا تا ۴۵۰ یورو (۵۰۲ دلار) جریمه شود.

به گزارش مخاطب۲۴ ـ فقط شهر‌های بزرگ نیستند که در حال سرکوب هستند. به نظر می‌رسد در حالی که مردم می‌توانند با قایق از غار بازدید کنند، شنا در آب آبی زیبا ممنوع است. 

در سفر به ایتالیا مراقب این نکات باشید

مسافران از این همه تغییرات راضی نیستند. جیسون کوکران، سردبیر Frommers.com در توییتر نوشت: ایتالیایی‌ها در معرض مجازات رفتاری هستند. نظرات او درباره قوانین جدید در فلورانس طوفانی از انتقادات را برانگیخت. کاربر توییتر @AvvPaoletto نوشت: در صورت مخالفت بهتر است به ایتالیا نیایید.

دوچرخه سواری

دوچرخه‌سواری حتی راه رفتن با دوچرخه اکنون در مرکز شهر ونیز غیرقانونی است.

شنا در کانال 

در سال‌های اخیر، گردشگران به دلیل شنا در کانال‌های ونیز جریمه شده‌اند. فقط در صورتی که فکر می‌کنید فرو بردن انگشت پا در آب به کسی آسیب نمی‌زند، این ممنوعیت شامل قرار دادن پا‌ها در کانال می‌شود.

آواز خواندن

آواز خواندنت را برای خودت نگه دار. رم اجازه آواز خواندن یا تردد با اتوبوس در اتوبوس‌ها، مترو و تراموا‌های شهر را نمی‌دهد.

پوشیدن دامن کوتاه 

مقامات اهمیتی نمی‌دهند که در استابیا شهری کوچک در نزدیکی ناپل، چه چیزی مد است. دامن‌های کوتاه و همچنین شلوار جین کوتاه و روشن بسیار خلاف قانون هستند.

پوشیدن لباس شنا

پلیس مد در ونیز نیز با قدرت کامل حضور دارد. پوشیدن مایو در هنگام گشت و گذار ممنوع است.

بوسیدن

در ابولی، شهری در جنوب ناپل، زوج‌های پرشور در معرض جریمه‌های کلان هستند. بوسیدن در ماشین در حال حرکت کاملا خلاف قانون است.

استفاده از قفل عشق

باید راه دیگری برای ابراز عشق خود در رم و ونیز بیابید که سنت بستن قفل‌های عاشقانه به پل‌ها را ممنوع کرده‌اند که باعث ناراحتی اینستاگرامر‌ها در همه جا شده است.

ایستادن روی پل

بله، بی حرکت ایستادن روی پل نیز در ونیز خلاف قانون است.

غذا دادن به کبوتر

یکی دیگر از تخلفاتی که باعث دستگیری شما در ونیز می‌شود، مورد علاقه دیرینه گردشگران است: غذا دادن به کبوتران است.

متاسفم، مسافران ونیز، اما موارد بیشتری از این ممنوعیت‌ها وجود دارد. سایر اقدامات قانون‌شکنانه شامل تکیه دادن به ویترین فروشگاه، دراز کشیدن روی یک نیمکت عمومی و خرید محصولات از فروشندگان خیابانی است.

اخم کردن

بعید است که برای این جریمه شوید، اما میلان قانونی دارد که افراد را ملزم می‌کند در هر زمانی غیر از مراسم تشییع جنازه یا بازدید از بیمارستان، لبخند بزنند؛ بنابراین دفعه بعد که در پایتخت مد ایتالیا هستید، این اخم را وارونه و به لبخند تبدیل کنید.

منبع : سلام نو 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار