کد خبر: ۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
استاندار تهران گفت: اگر خانواده‌های تهرانی در فصل تابستان حدود پنج تا ۱۰ درصد صرفه جویی بکنند به اندازه دو تا سه نیروگاه به مجموعه برق استان تهران اضافه خواهد شد

استاندار تهران: کمبود برق در پایتخت جدی استمخاطب۲۴- استاندار تهران با بیان اینکه استان تهران با کمبود جدی برق مواجه است، گفت: در اوج مصرف برق با کسری حدود سه هزار مگابایتی برق مواجه هستیم.

به گزارش ایرنا؛ محسن منصوری با اشاره به فصل تابستان و افزایش مصرف برق گفت: کمبود برق یکی از مشکلات جدی استان تهران است که متاسفانه در سال‌های اخیر و در دولت‌های گذشته این مشکل بزرگ تدبیر نشد.

وی افزود: به تازگی تفاهم نامه‌ای با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو با استانداری منعقد شد که در مدت دو تا سه سال آینده حدود یک هزار مگابایت به ظرفیت تولید برق استان تهران اضافه شود.

استاندار تهران ادامه داد: در این تفاهم نامه قرار شد به ازای تخصص زمین و سایر اقدامات پشتیبانی از سوی استانداری و اداره برق استان نیروگاه‌های خورشیدی در نقاط استان ایجاد شود.

 

قطع برق خانگی خط قرمز است

وی در خصوص قطع برق خانگی که همه ساله در فصل تابستان روی می‌دهد، گفت: تلاش داریم که این اتفاق امسال روی ندهد و قطع برق خانگی و تجاری خط قرمز استانداری است و تلاش داریم با خاموشی صنایع پر مصرف و همچنین تغییر شیفت کاری برخی صنایع از روز به شب جلوی این کار را بگیریم.

استاندار تهران با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم که در فصل تابستان صرفه جویی در مصرف برق داشته باشند، گفت: اگر خانواده‌های تهرانی در فصل تابستان حدود پنج تا ۱۰ درصد صرفه جویی بکنند به اندازه دو تا سه نیروگاه به مجموعه برق استان تهران اضافه خواهد شد به همین منظور از مردم می‌خواهیم در زمینه مصرف برق صرفه جویی داشته باشند.

وی با اشاره به تغییر ساعت ادارات دولتی نیز گفت: این اقدام نیز در زمینه صرفه جویی در مصرف برق انجام شد که امیدواریم با تدابیر مدیریتی و صرفه جویی مردم خاموشی در مصارف خانگی و تجاری انجام نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار