کد خبر: ۵۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
دستگیری سارقانی که به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، اکثر اموال ربوده شده از صندوقهای امانات نیز بازگردانده شده است.

مخاطب۲۴- دستگیری سارقانی که به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، اکثر اموال ربوده شده از صندوقهای امانات نیز بازگردانده شده است.

سارقان صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه بازداشت شدند

سارقانی که چند روز پیش به شعبه بانک ملی در خیابان انقلاب دستبرد زده بودند، دو روز پیش دستگیر شدند.

برخی از سارقان صندوق امانات بانک ملی پس از سرقت به کشور «ترکیه» متواری شده بودند که با تلاشهای نیروی انتظامی در این کشور بازداشت و به ایران بازگردانده شدند.

اکثر اموال ربوده شده از صندوقهای امانات نیز بازگردانده شده است.

 

به گفته مونسان؛ عضو هیات رئیسه بانک ملی، این سارقان، از هزار صندوق امانات که در شعبه دانشگاه وجود داشت، محتویات حدود 162 صندوق را سرقت کرده، از 250 صندوق امانات که در اختیار مشتریان بوده، 162 صندوق را با دیلم شکسته و هر صندوقی که پر بوده را خالی کرده بودند.

 

دادستان تهران از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد

 

دادستان تهران می گوید: 13 نفر از متهمان سرقت بانک ملی دستگیر شدند و مقادیر زیادی از اموال مسروقه نیز کشف شده است. 10 نفر از متهمان در تهران و شمال کشور و 3 نفر از سارقان متواری در کشور همسایه دستگیر شدند.

وی ادامه می‌دهد؛ مقادیر زیادی از اموال مسروقه در فرودگاه امام خمینی (ره) در ماشینی که توسط متهمان تهیه شده بود و مقادیری در تهران کشف شد. در حال حاضر متهمان تحت تحقیقات قضایی و در اختیار ضابطان قرار دارند.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ساعات اولیه روز دوشنبه که از سرقت مطلع شدیم با تشکیل کارگروهی از کارآگاهان ویژه برای شناسایی و دستگیری سارقان اقدام کردیم و دو روز است که سارقان صندوق‌های امانات بانک ملی دستگیر شده‌اند.

به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ، تعدادی از متهمان در داخل کشور و تعدادی هم خارج کشور هستند.و همچنین اکثر اموال ربوده شده از صندوق‌های امانات بازگردانده شده است.

نحوه سرقت از صندوق امانات بانک ملی

وی در مورد نحوه سرقت نیز گفت: متاسفانه یکی از مشکلات این است که همه دستگاه‌ها به خصوص بانک که عملیات‌های سنگین بانکی هم دارد در برخی موارد کمترین توجه را به سامانه‌های ایمنی می‌کند و یکی از عواملی که سبب تحریک سارقان شد که دست به این اقدام خبیثانه بزنند زمینه‌ای بود که از بابت بی‌توجهی به ایمنی و امنیت فراهم شده بود.

رحیمی اضافه کرد: یک ماه قبل کارشناسان پلیس از این بانک بازدید کردند و تمام موارد عدم امنیت را ثبت، صورت جلسه و به مدیران‌اش تذکر داده بودند، اما اقدامی در این زمینه نشد.

عوامل بانک جزو دستگیرشدگان نیستند

وی در پاسخ به این سوال که آیا از کارمندان بانک نیز جزو دستگیرشدگان بودند، اظهار کرد: تا الان خیر و عوامل زحمت‌کش بانک دخالت مستقیمی در این زمینه نداشتند، اما قصور‌هایی در خصوص مباحث امنیتی داشتند که دو نفر از آن‌ها بازداشت شده‌اند.

وی در پایان افزود: به شهروندانمان اعلام می‌کنم که پلیس بدون کمترین سرنخی کارش را آغاز کرد و در کمتر از ۴۸ ساعت به تمام زوایای پیدا و پنهان این سرقت دست یافت و اگر چند روزی بیشتر طول کشید به دلیل این بود که باید عوامل دستگیر و اموال کشف می‌شد.

اولین تصاویر سارقان بانک ملی

 

 

تصاویر اموال مسروقه از صندوق امانات بانک ملی

 

سارقان صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه بازداشت شدند

 

سارقان صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه بازداشت شدند

این خبر تکمیل می شود...

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار