کد خبر: ۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
«مهدی صباغی» هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون مدتی پیش در بیمارستان بستری شده بود که پس از بهبودی به منزل بازگشت، اما صبح امروز به دیار باقی شتافت

مخاطب۲۴- «مهدی صباغی» هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون مدتی پیش در بیمارستان بستری شده بود که پس از بهبودی به منزل بازگشت، اما صبح امروز به دیار باقی شتافت.

ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما این خبر را تایید کرد و گفت: این بازیگر به دلیل عوارض سکته ۱۳ خرداد ماه در بیمارستانی در کرج از دنیا رفت.

احتمالا این هنرمند در زادگاهش مشهد به خاک سپرده شود.

او در فیلم های، چون مهتاب روی سکو، آخرین نقش، راننده تاکسی، عاشق، ستاره‌ها (جلد ۲: ستاره است)، ستاره‌ها (جلد ۳: ستاره بود)، کافه ستاره، گل یخ، صورتی و. به ایفای نقش پرداخت.

مهدی صباغی با نام مستعار «فیروز» متولد‌۱۳۳۰ در مشهد، خاطرات بسیاری در تلویزیون، رادیو، تئاتر و سینما برایمان رقم زده است. یکی از افتخارات صباغی، این است که در چهارمین جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمایش «پیشنهاد» به کارگردانی جواد اردکانی، مقام نخست بازیگری را به دست آورد.

ر رادیو نیز او علاوه‌بر تلاش‌هایی که برای احیا و معرفی لهجه مشهدی کرد، توانمندی این را داشت که با ۹‌لهجه گوناگون صحبت کند. همین موضوع، صباغی را از بسیاری از هم‌دوره‌ای‌ها و همکارانش متمایز می‌کرد.

بازیگری‌اش در «پلیس جوان» با نقش سرهنگ علی‌آبادی و «کافه‌ستاره» با نقش احمد را هر آدم فیلم‌بینی به خاطر دارد. «گل یخ» و «آسمان هشتم» نیز از‌جمله آثار سینمایی است که صباغی در آن‌ها توانمندی‌اش را روی پرده سینما به رخ کشید.

 

 مهدی صباغی در قطعه هنرمندان بهشت رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود

محمد حسین‌زاده ضمن تسلیت درگذشت مهدی صباغی بازیگر پیشکسوت، در رابطه با مراسم تشییع و تدفین وی اظهار کرد: اصل برنامه تدفین پیکر مهدی صباغی برعهده خانواده وی است و ما منتظر تصمیم آن‌ها هستیم و پس از اعلام آن‌ها از طریق معاونت هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: تا جایی که اطلاع دارم خاکسپاری ایشان در قطعه هنرمندان بهشت رضا (ع) مشهد قطعی است، اما برای زمان تدفین منتظر تصمیم خانواده مرحوم صباغی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مهدی صباغی جزو بازیگران خوب، متعهد و تاثیرگذار مشهد بود و درگذشت او را به جامعه هنری تسلیت عرض می‌کنیم.

مهدی صباغی که در یک سال اخیر دچار بیماری آلزایمر شده بود و در بستر بیماری بود، چند ماهی نتوانسته بود که در هیچ‌یک از برنامه‌های رادیویی و نمایشی حضور یابد و در نهایت صبح امروز، ۱۳ خردادماه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

از آثار وی می‌توان به فیلم‌های زمزمه، طوبی، تماس، سایه خیال، بازگشت قهرمان، گرگ‌های گرسنه، سلطان، راننده شخصی، صورتی، گل یخ، کافه ستاره، ستاره‌ها، عاشق، راننده تاکسی، آخرین نقش، مهتاب روی سکو، زنان ونوسی مردان مریخی، آسمان هشتم و مرز خوشبختی اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار