کد خبر: ۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
پسر نوجوان برای خرید بازی آنلاین به صورت مخفیانه 70میلیون تومان از حساب پدرش برداشت کرد.

مخاطب۲۴- پسر نوجوان برای خرید بازی آنلاین به صورت مخفیانه ۷۰ میلیون تومان از حساب پدرش برداشت کرد.

دستبرد به حساب پدر برای بازی آنلاین

به گزارش ایران،‌ سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتای استان بوشهر در تشریح این خبر اعلام داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مشخص شد فردی ناشناس به‌ صورت اینترنتی در حدود ۷۰میلیون تومان از حساب وی برداشت کرده است.

پس از این شکایت پرونده اولیه در این پلیس تشکیل و پیگیری تخصصی آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. با تحقیقات و بررسی‌های تکمیلی، مشخص شد که وجوه برداشت شده از حساب شاکی برای خرید امتیازات خاص برای رفتن به مراحل بعدی و ارتقای یک بازی آنلاین هزینه شده و از سوی فردی صورت پذیرفته که دسترسی به مشخصات کامل حساب بانکی بخصوص رمزهای شخصی آن داشته است.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر تصریح کرد: در نهایت با پی‌جویی ادله و سرنخ‌های دیجیتال گردآوری شده، محرز شد برداشت اینترنتی از حساب شاکی از سوی فرزند نوجوانش صورت گرفته که با هماهنگی قضایی در این پلیس حاضر و اظهار داشت در زمانی‌ که پدرم در حال استراحت بوده، با استفاده از گوشی تلفن همراهش که مشخصات حساب نیز در آن ذخیره بود، در طول یک ماه این میزان وجه را به‌ صورت اینترنتی برای شرکت در بازی آنلاین، هزینه کرده و پیامک‌های تراکنش بانکی را از حافظه گوشی پدرم حذف می‌‌کردم.

سرهنگ قاسمی بیان کرد: والدین می‌بایست در هنگام فعالیت‌های اقتصادی اینترنتی در کنار فرزندان‌شان حضور داشته باشند و ضمن توجیه آنها و اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات متصور در فضای مجازی، از ذخیره کردن مشخصات حساب بانکی در تجهیزات هوشمند همراه خود خودداری کرده و موجودی کارت حساب دارای رمز دوم که از آن برای خریدهای اینترنتی استفاده می‌شود را تنها به میزان ضرورت و نیاز شارژ کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار