کد خبر: ۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
انتقاد حمید فرخ نژاد و پانته آ بهرام از کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون درپی انتشار یک استوری در اینستاگرام و ادعای اینکه سعید پورصمیمی به او تجاوز کرده است.

با مطرح شدن نام سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما از سوی کتایون ریاحی در چند روز گذشته و بازگو کردن داستان تعرض جنسی مربوط به ۲۵ سال پیش که از سوی این بازیگر متحمل شده بود، بار دیگر شاهد بالا گرفتن بحث ها پیرامون اعتراض به خشونت جنسی در سینمای ایران و حواشی آن هستیم.

انتقاد حمید فرخ نژاد، پانته آ بهرام از جنبش «می تو» زنان

پانته آ بهرام: این جنبش ضد خود در حال فعالیت است

پانته آ بهرام، از زنان بازیگر سینمای ایران نیز پس از افشاگری اخیر کتایون ریاحی با انتشار ویدیویی به انتقاد از این موضوع پرداخت. این بازیگر با اشاره به این نکته که اسم بردن از آدم‌ها نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه این جنبش را شبیه کسانی نشان می‌دهد که انگار در حال مقابله هستند.

انتقاد حمید فرخ نژاد، پانته آ بهرام از جنبش «می تو» زنان

او در قسمتی از صحبت‌های خود گفت: من به بخشی از این حرکت مخصوصا در روز‌های گذشته معترضم و احساس می‌کنم این جنبش بر ضد خود در حال فعالیت است. من متوجه نمی‌شوم که اسم بردن واضح و رو در رو و مشخص چه کمکی به ما خواهد کرد؟ مگر ما هم به دنبال آزار رساندن هستیم؟ قرار نیست شبیه انسان‌های انتقام جو عمل کنیم و به نحوی عمل کنیم که روان دیگران را اعدام کنیم، چون خودمان آسیب دیده ایم. از ابتدا قرار ما این نبود. قرار ما این بود که جلوی این اتفاقات را بیش از این بگیریم.

 


پانته آ بهرام اضافه کرد: این که این حرکت را به انتقام جویی تبدیل کنیم باعث دشمن تراشی می‌شود. این کار باعث می‌شود راه غلطی برویم. پیروزی ما در جذب همدلی آدم هاست نه ایجاد خشم.

 

انتقاد حمید فرخ نژاد، از جنبش «می تو» زنان هنرمند

در این راستا حمید فرخ نژاد در استوری اینستاگرام خود با اشاره به اینکه رسانه ای کردن نام اشخاص بدون اثبات جرم منجر به رواج باج گیری شده و این جنبش را از رسیدن به هدف دور می‌کند این‌طور نوشت:

متهم با محکوم تفاوت دارد. هر حرکتی اگر قانونمند نباشد منجر به فساد می‌شود، اینکه هرکس بتواند نام شخصی را بدون اثبات جرم و بدون داشتن شرایط دفاع، رسانه ای کند از ضعف های حرکتی است که می‌توانست مثبت باشد. این نوع عملکرد باعث رواج باج گیری و صدمه به اصل هدفی می‌گردد که برای امنیت جامعه ما و در همه زمینه‌های شغلی لازم است.

انتقاد حمید فرخ نژاد، پانته آ بهرام از جنبش «می تو» زنان

او اضافه کرد: لطفا هوشیارتر عمل کنید تا این حرکت تبدیل به تفریح بیماران جنسی و باج گیران فضای مجازی نشود، قانون را محور قرار دهیم اگر قصدمان تبلیغ و یادآوری خودِ فراموش‌شده‌مان و احیانا باج خواهی نیست.

انتقاد حمید فرخ نژاد، پانته آ بهرام از جنبش «می تو» زنان

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار