کد خبر: ۵۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
در پی این ماجرا، نیروهای امنیتی، انتظامی و نوپو (یگان ویژه) در محل حاضر شده و کوشیدند به شیوه های مختلف به گروگانگیری پایان دهند گه در نهایت راه به جایی نبردند تا صدای چند شلیک، گوش ناظران ماجرا را پر کرده و دقایقی بعد، صدای آژیر آمبولانس ها توجه همگان را به خود جلب کند.

پیش از ظهر امروز در یکی از ادارات شهر ایلام گروگانگیری صورت گرفت و اگرچه با حضور پلیس همراه شد، اما پایان مرگباری داشت.

گروگانگیری در یکی از ادارات ایلام؛ گروگانگیر ۳ تن را کشت
به گزارش خبرنگار حوادث مخاطب۲۴ به نقل از «تابناک»؛ حوالی ساعت ۱۰ و نیم و در محدوده مرکزی شهر ایلام، در سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان، شخصی اقدام به گروگانگیری کرد. اقدامی از نوع مسلحانه که گفته می‌شد عامل رقم زدنش، از کارمندان اخراجی آنجا بوده است.

در پی این ماجرا، نیرو‌های امنیتی، انتظامی و نوپو (یگان ویژه) در محل حاضر شده و کوشیدند به شیوه‌های مختلف به گروگانگیری پایان دهند گه در نهایت راه به جایی نبردند تا صدای چند شلیک، گوش ناظران ماجرا را پر کرده و دقایقی بعد، صدای آژیر آمبولانس‌ها توجه همگان را به خود جلب کند.

البته از چرایی این گروگانگیری یا تقاضای فرد گروگانگیر یا علت ختم شدن ماجرا به خونریزی، اطلاعی در دست نیست، اما آن گونه که دکتر علیمرادی، فوریت‌های پزشکی استان ایلام به ایرنا خبر داده، در این حادثه چهار نفر کشته و ۷ نفر مصدوم شده اند که مصدومان حادثه به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

پایان گروگانگیریی که گزارش‌های تایید نشده تاکید دارند با شلیک گروگانگیر به خودش رقم خورده است. ماجرایی خونین که باید دید ریشه شکل گیری اش چه بوده و بعد چشم انتظار گزارش‌های رسمی حادثه ماند تا مشخص شود که نیرو‌های حاضر در میدان چه کرده اند و آیا قصوری متوجه ایشان هست که ماجرا به کشتار ختم شده یا خیر.

سردار دلاور القاصی‌مهر فرمانده انتظامی استان ایلام با تایید این خبر و در تشریح گروگانگیری اظهار داشت: این حادثه صبح امروز در محل ‌اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام رخ داد و در پی آن یکی از کارکنان سابق این اداره که اخراج شده بود اقدام به گروگانگیری و در نهایت تیراندازی به‌سمت عوامل این اداره کرد.

وی تصریح کرد: در این حادثه، گرو‌گانگیر‌ سه نفر از کارکنان این اداره را کشت و خودش نیز دست به خودکشی زد، همچنین در پی این حادثه‌ پنج نفر زخمی شدند.

به‌گفته فرمانده انتظامی استان ایلام ابعاد مختلف موضوع نیز در دست بررسی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره به ‌گروگانگیری فردی در ‌یکی از اداره‌های استان ایلام گفت:‌ این فرد در یک اقدام جنون‌‌آمیز ‌اقدام به گروگانگیری و در نهایت تیراندازی به‌سمت عوامل این اداره کرد. سرهنگ فرزاد یاسمی با بیان اینکه گروگانگیر سه نفر از کارکنان این اداره را کشت و خودش نیز دست به خودکشی زد، تصریح کرد: در پی این حادثه همچنین پنج نفر زخمی شدند. به گفته ‌یاسمی ‌در حال حاضر وضعیت برخی از مصدومان وخیم گزارش شده و ابعاد مختلف موضوع نیز در دست بررسی است.

۴ کشته و ‌۷ زخمی و خودکشی گروگانگیر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ‌ایلام به تسنیم ‌گفته است در این حادثه، گرو‌گانگیر‌ سه نفر از کارکنان اداره اموال تملیکی ایلام (۲ نفر زن و ۱ نفر مرد) را کشت و خودش نیز دست به خودکشی زد. 

سرهنگ فرزاد یاسمی افزوده است: این حادثه صبح امروز در محل ‌اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام رخ داد و در پی آن یکی از کارکنان سابق این اداره که اخراج شده بود اقدام به گروگانگیری و در نهایت تیراندازی به‌سمت عوامل این اداره کرد.

وی تصریح کرد: در پی این حادثه هفت نفر هم زخمی شدند. به‌گفته ‌یاسمی ‌وضعیت برخی از مصدومان وخیم گزارش شده است و ابعاد مختلف موضوع نیز در دست بررسی است.

مجروحان در بیمارستان امام خمینی شهر ایلام بستری هستند.

سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام در محدوده مرکز این شهر واقع شده است.

گروگانگیر اخراج نشده نبود؟

بنیاد مستضعفان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اعلام کرده است که فرد گروگانگیر شاکی بوده و علت شکایت او هنوز کاملا مشخص نیست که منشا داخلی داشته یا خارجی و در حال پیگیری برای اعلام جزئیات این حادثه هستیم. همچنین انگیزه او از قتل هنوز مشخص نیست، اما گروگانگیر کارمند اخراج شده نبوده و فقط از کار معلق شده که به زودی اطلاعات دقیق‌تر اعلام می‌شود.

اسامی کشته‌شدگان این حادثه میلاد فتاحی، سعید رستمی، شیوا محمدی و ناهید روشنی است.

میلاد فتاحی فرزند الیاس فتاحی معاون سیاسی سابق استانداری ایلام است.

به گفته فرمانده انتظامی استان ایلام کسانی که کشته یا مجروح شدند از کارمندان بوده‌اند و ارباب رجوع نبودند.

گروگانگیر ۲ قبضه نارنجک به همراه داشت

رئیس کل دادگستری استان ایلام در تشریح جزییات این حادثه گفته است: فرد مهاجم با انگیزه شخصی صبح امروز با دو قبضه نارنجک و یک قبضه سلاح گرم که در کیسه برنج پنهان کرده بود، وارد اداره اموال بنیاد مستضعفان شده است.

علیمحمدی ادامه داد: این فرد به وسیله شلیک گلوله کارمندان را به طبقه دوم این اداره هدایت و یک نارنجک را داخل محوطه پرتاب کرده است. این انفجار منجر به فوت ۳ نفر از کارمندان د‌ر محل حادثه و یک نفر در بیمارستان شده و در نهایت فرد مهاجم با شلیک اسلحه، خود را از پای در می‌آورد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام افزود: بر اثر پرتاب نارنجک ۵ تن از کارکنان این اداره نیز مجروح شدند.

وی با بیان اینکه پرونده قضایی برای این حادثه تشکیل شده است، عنوان کرد: شورای تامین استان نیز تشکیل و اقدامات تامینی لازم انجام شده است.

پی نوشت:

به گزارش «مخاطب۲۴» به نقل از مهر، شب گذشته سعید رستمی یکی دیگر از افرادی که در حادثه گروگان‌ گیری بنیاد مستضعفان ایلام زخمی شده بود به علت شدت جراحات دار فانی را وداع گفت.

پیش از این ۵ نفر از کارکنان این اداره کل جان خود را حادثه گروگان‌گیری از دست داده بودند.

شیوا محمدی، ناهید روشنی، ساسان ملک زاده، میلاد فتاحی، سعید رستمی و نجف رستمی ۶ نفری هستند که در این حادثه کشته شده‌اند.

برچسب ها: گروگانگیری حوادث
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار