کد خبر: ۵۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۳
در پی ورود جبهه جدیدی از گرد و غبار از سمت غرب کشور، کیفیت هوا در بسیاری از شهر‌ها افت محسوس کرده از جمله این شهرها، تهران است که اکنون شاخص کیفیت هوای آن عدد ۲۳۸و در شرایط خیلی ناسالم قرار گرفته است.

مخاطب۲۴- تعطیلی مدارس، تعطیلی دانشگاهها، تعطیلی ادارات استان تهران با اعلام معاون عمرانی استانداری تهران بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا - در پی ورود جبهه جدیدی از گرد و غبار از سمت غرب کشورمان، کیفیت هوا در بسیاری از شهر‌ها افت محسوس کرده و موجب اتخاذ تدابیر ویژه در بسیاری از شهر‌های کشورمان از جمله تهران شده است. از جمله این شهرها، تهران است که اکنون شاخص کیفیت هوای آن با قرار گرفتن روی عدد ۲۳۸، در شرایط خیلی ناسالم قرار گرفته است.

امروز مدارس دانشگاه‌ها، ادارات تهران و چند استان تعطیل هستند

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران در روز سه شنبه به دلیل وضعیت ناسالم هوا تعطیل می‌باشد.

به گزارش فارس، عابد ملکی معاون عمرانی استانداری تهران اظهار کرد: با توجه به تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران در روز سه شنبه به دلیل وضعیت ناسالم هوا تعطیل می‌باشد.

تصمیم به تعطیلی مدارس و ادارات تهران در حالی اعلام می‌شود که شواهد و قرائن حکایت از دایربودن فعالیت‌های بانکی در ساعات پیش رو دارد و همچنین، بعید است که این تعطیلی شامل حال شاغلان در بخش خصوصی شود. اشکالاتی مسبوق به سابقه که معلوم نیست کی قرار است رفع شوند.

 

نمایشگاه کتاب تهران هم تعطیل شد

 
روابط عمومی نمایشگاه سی‌وسوم کتاب تهران اعلام کرد که امروز، سه شنبه بخش فیزیکی نمایشگاه کتاب تعطیل خواهد بود و تنها شاهد فعالیت بخش مجازی این رخداد هستیم.
 
 
معاون عمرانی استاندار تهران گفت: امتحانات پایان ترم و به طور کلی تمام فعالیت‌های مدارس در روز سه‌شنبه تعطیل است.

همچنین با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا تمام ادارات استان لرستان بجز مراکز درمانی و خدمات رسان و نیروهای نظامی و انتظامی تعطیل است. تمام فعالیتهای آموزشی در مدارس و مراکز آموزش عالی استان در همه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

دبیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان با اشاره به تعطیلی همه مدارس و دانشگاه‌های استان در روز سه شنبه (فردا) گفت: امتحانات همه مدارس خوزستان در روز سه شنبه برگزار نمی‌شود.

همچنین همه ادارات استان خوزستان به استثنای مراکز خدماتی در روز سه شنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز به کار می‌کنند و بر اساس وضعیت جوی برای ادامه کار ادارات فردا تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

فعالیت مدارس و مراکز آموزشی استان ایلام در تمام مقاطع تحصیلی فردا سه شنبه به علت پایداری توده گرد و غبار تعطیل است و ادارات با تاخیر باز می شوند.

به دنبال هشدار هواشناسی کردستان مبنی بر سطح نارنجی و تداوم آلودگی هوا، سه شنبه ۲۷ اردیبهشت، تمام مدارس شهرستان‌های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل است.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان از تعطیلی مهدکودک‌ها، مراکز پیش‌دبستانی‌ و مدارس ابتدایی در نوبت صبح روز سه‌شنبه خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: به دلیل نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان کرمانشاه و بر اساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا، تمامی مهدهای کودک، مراکز پیش‌دبستانی، مدارس و دانشگاه‌های استان کرمانشاه فردا سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در نوبت صبح تعطیل اعلام می‌شود.

 ادارات شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان‌غرب، دالاهو، اسلام‌آبادغرب، ثلاث‌باباجانی و سرپل‌ذهاب فردا سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه تعطیل است.

تعطیلی مدارس، تعطیلی دانشگاهها، تعطیلی ادارات استان تهران با اعلام معاون عمرانی استانداری تهران بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار