کد خبر: ۵۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
مهدی کشاورز:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: باید در کنار مولفه های سبک زندگی ایرانی- اسلامی، به مولفه های سبک زندگي هوشمند نیز توجه کنیم، چرا که، ارتباطات، فراگیری و اقتصاد دیجیتال از اهميت ويژه اي برخوردار است.

تحقق شهر هوشمند بدون شهروند هوشمند غیرممکن استمدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی، گفت: باید در کنار مولفه های سبک زندگی ایرانی- اسلامی، به مولفه های سبک زندگي هوشمند نیز توجه کنیم، چرا که اکنون در جامعه امروز، ارتباطات، فراگیری و اقتصاد دیجیتال از اهميت ويژه اي برخوردار است.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ‏‎مهدی کشاورز با اشاره به محور‌های تحقق شهر هوشمند، شهروند هوشمند را نخستین پیش‌نیاز و مهم‌ترین مؤلفه رسیدن به حکمرانی هوشمند عنوان کرد و افزود: هوشمند سازی و ارتقای مطلوب فضای مجازی در دنیای امروز بدون شهروند هوشمند غیرممکن است و این موضوعی است که آگاهی بخشی و افزایش سواد دیجیتال امور مردم و حتی مسئولین را به همگان یادآور می‌شود.

وی ضمن تاکید بر نقش آموزش، بر ضرورت دستیابی به حداقل‌های آگاهی تاکید کرد و گفت: باید مسئولانه‌تر از گذشته عمل کنیم و به سطحی دست یابیم که بتوانیم به یکدیگر کمک کنیم.

کشاورز در پایان با اشاره به آیه‌ی "إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ" اظهار داشت: تا زمانی که تک تک ما تغییر نکنیم، نمی‌توانیم انتظار تغییری در جامعه و محیط اطرافمان داشته باشیم و این کلیدی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است.

مهدی کشاورز در پایان سخنان خود طراحی یک برنامه عملیاتی مطلوب را عامل پیشرفت در تمام حوزه‌ها عنوان کرد و گفت: مولفه‌های دیجیتال باید در زندگی امروز تعریف شود و این مهم جز با مشارکت نخبگان و دست اندرکاران امر امکان پذیر نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار