کد خبر: ۵۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۷
سفارت روسیه در ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد: گفته‌های سفیر روسیه در وهله اول خطاب به گردشگران روسی بود که قصد سفر به ایران را دارند و می‌بایست قوانین محلی را که ما بسیار به آن‌ها احترام می‌گذاریم، رعایت کنند.

سفارت روسیه در ایران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اظهارات سفیر مسکو در تهران در مصاحبه با یکی از رسانه‌های روسیه در مورد سفر گردشگران این کشور به ایران، از سوی برخی از رسانه‌های فارسی زبان به صورت تحریف شده منتشر شده است.

سفارت روسیه: اظهارات «جاگاریان» تحریف شده است

به گزارش ایسنا، در بخشی از متن بیانیه سفارت روسیه در ایران در این ارتباط آمده است: «با توجه به تحریف گفته‌های جناب اقای لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران توسط بخش فارسی بی بی سی و رادیو فردا در خصوص رعایت پوشش اسلامی و ممنوعیت مشروبات الکلی در ایران، این سفارت موارد ذیل را اعلام می‌دارد.

گفته‌های سفیر روسیه در وهله اول خطاب به گردشگران روسی بود که قصد سفر به ایران را دارند و می‌بایست قوانین محلی را که ما بسیار به آن‌ها احترام می‌گذاریم، رعایت کنند.

باعث تعجب است که رسانه‌های مذکور از انتشار دیگر گفته‌های جناب اقای لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در ارتباط با توسعه رو به رشد روابط روسیه و ایران منجمله همکاری در حوزه نظامی - فنی خودداری کردند.

در عین حال خاطرنشان می‌سازیم رسانه‌های «بی بی فارسی» و «رادیو فردا» که در برنامه‌های خود از حقوق بشر دفاع کرده و با پناهجویان اوکراینی که بی شک به حمایت و کمک نیاز دارند ابراز همدردی می‌کنند، اما در حقیقت مشکلات اساسی‌ای که پناهجویان از افغانستان، عراق و سوریه با آن‌ها روبرو هستند را نادیده می‌گیرند.

تاکید می‌کنیم که پناهجویان از این کشور‌ها بخاطر اقدامات تجاوزکارانه ایالات متحده امریکا و متحدان آن‌ها در ناتو است که در چنین شرایط سخت زندگی قرار گرفته اند. این موضوع چیزی جز نمایش دورویی و نژادپرستی از سوی «بی بی سی فارسی» و «رادیو فردا» نیست که انسان‌ها را به درجه اول و دوم تقسیم می‌کنند.»

بر اساس آنچه که برخی رسانه‌ها منتشر کرده اند، سفیر روسیه در تهران در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو گفته است که من بار‌ها و با صراحت به ایرانی‌ها گفته ام که دو مساله عمده مانع ورود شهروندان روس و نه تنها گردشگران به ایران می‌شود.

یکی مساله دستورالعمل پوشش زنان است که امروزه حجاب حتی در گرما در همه جای این کشور، اجباری است و دیگری اینکه مشروبات الکلی ممنوع است.

در پی انتشار این اظهارات، دستیار وزیر امور خارجه به اظهارات سفیر روسیه در ایران در مورد موانع سفر گردشگران روسی به تهران پاسخ داد.

سید رسول موسوی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «‏جاذبه‌های اصلی گردشگری ایران عزیز ما زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است مزیت‌هایی که منحصر بفرد بوده و دیگران ندارند. گردشگری سلامت مزیت دیگری است که می‌تواند ایران را قطب پزشکی منطقه نماید. مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیر ساخت‌ها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع... خ..»

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار