کد خبر: ۵۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸
رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد كيش: برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب و طلایی باید نسلی تلاش‌گر بوده و از سه مولفه "علم و خرد" که از داده‌ها و اطلاعات حاصل می‌شود، "آداب هر کار" و "تفکر و خلاقیت" غافل نشد

کشاورز: تلاش، خلاقيت و پشت كار را عامل رسيدن به موفقیت دانستبه گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در نشستی با نوکارآفرینان به برگزاری جلسات متعدد و هدفمند با سرمایه‌گذاران کیش اشاره کرد و اظهار داشت: برای رسیدن به موفقیت نسلی تلاشگر توجه به سه مؤلفه اصلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به موفقیت‌های برخی کشورها، "تلاش، خلاقیت و پشت کار " را عامل رسیدن به موفقیت دانست و گفت: برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب و طلایی باید نسلی تلاش‌گر بوده و از سه مولفه "علم و خرد" که از داده‌ها و اطلاعات حاصل می‌شود، "آداب هر کاری" و "تفکر و خلاقیت" غافل نشد.

وی بر اصلاح فرآیند‌ها برای رسیدن به موفقیت در هر حوزه‌ای، تصریح کرد: حلقه‌های طلایی بین دانش و ارزش باید بررسی شوند.

کشاورز اظهار داشت: "نظم و ساماندهی"، "اصلاح ساختار‌های سازمانی"، "تعیین‌تکلیف پرونده‌های معطل" و "ایجاد گرو‌ه‌های تخصصی"از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد کیش هستند.

به گفته کشاورز مناطق آزاد در تمام دنیا کمتر از ده هزار هکتار و در مناطق غیرمسکونی با دراختیار داشتن زیرساخت‌های لازم از جمله زمین توسط دولت در حال فعالیت هستند، اما در جزیره کیش که از جمله بهترین مناطق آزاد در ایران به‌شمار می‌رود با چنین شرایطی مواجه نیستیم.

وی با بیان این مطلب که تعدد قوانین و تغییرات مداوم مسوولان در ایران مانع پیشرفت و رسیدن به کمال است، بر محدودیت اختیارات و ابلاغ بخشنامه‌های سلیقه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: مناطق آزاد بدون مزایا و قوانین خود، تفاوتی با سرزمین اصلی ندارد.

کشاورز افزود: هر تغییری نیازمند مطالعه است و این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به آیه‌ی "ان‌الباطل کان زهوقا" خاطرنشان کرد: اگر ایراد‌های خود را برطرف کنیم، مسیر باز و نتیجه محقق می‌شود.

امیرمیثم گیاهی مدیراجرایی "شتاب‌دهنده رادمان کیش" با بیان این که ایجاد آکادمی کارآفرینی با مشارکت دانشگاه‌های معتبر کیش و ارائه شتاب‌دهنده‌ها برای توسعه این اکو سیستم، مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: کارآفرینان سنتی باید با نگاه نوآورانه به ارزش افزوده‌ی بالاتر و ارائه‌ی خدمات خلاق، سهل‌تر، ارزان‌تر، سریع‌تر و هوشمندتر دست یابند.

آخرین نشست از دوره‌ی دوم نشست‌های کارآفرینی، شامگاه دوشنبه دوازدهم فروردین در مرکز نوآوری کیش برگزار شد.

حسین خسروی بنیان‌گذار ویکست، احمد کتابفروش دبیر سندیکای صنایع کیش، زهره شریفیان مدیرعامل شرکت فن‌آفرین پارس، کاوه هدایت‌نژاد بنیان‌گذار دامونان، و پرویز عطایی معاون اداره نوآوری کیش از سخنرانان این نشست بودند.

سلسله نشست‌های کارآفرینی با محوریت شعار "کیش، بهشت کارآفرینان" سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مرکز نوآوری کیش برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار