کد خبر: ۵۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۲
تیم فوتبال نساجی مازندران با پیروزی برابر آلومینیوم اراک عنوان قهرمانی سی و پنجمین دوره رقابتهای جام حذفی باشگاه های کشور را به خود اختصاص داد و برای نخستین بار به این افتخار رسید.

تیم فوتبال نساجی مازندران با پیروزی برابر آلومینیوم اراک عنوان قهرمانی سی و پنجمین دوره رقابتهای جام حذفی باشگاه های کشور را به خود اختصاص داد و برای نخستین بار به این افتخار رسید. ساکت الهامی با ثبت دومین قهرمانی خودش در جام حذفی، نساجی را به اولین قهرمانی فوتبال تاریخ خودش رساند.

نساجی مازندران قهرمان جام حذفی شد

دیدار فینال سی و پنجمین دوره رقابتهای فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور از ساعت ۲۰:۴۰ دقیقه امروز چهارشنبه بین تیم های نساجی مازندران و آلومینیوم اراک در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار با برتری یک بر صفر تیم مازنی به پایان رسید. مهرداد عبدی (۵۸) برای نساجی گل زد. این دیدار با قضاوت محمدحسین زاهدی فر و در حضور حدود ۴۰ هزار تماشاگر برگزار شد.

دقایق ابتدایی نیمه اول دو تیم عجول بودند و هر چند میل به گلزنی داشتند اما نتوانست تا دقیقه ۲۰ خطری را روی دروازه ها ایجاد کنند اما در ادامه شاگردان مهدی رحمتی بهتر کار کردند و سه بار توسط محمدرضا آزادی تا آستانه باز کردن دروازه نساجی پیش رفتند اما دو بار توپ به تیر دروازه برخورد کرد و یک بار هم حقیقی توپ را به بیرون فرستاد.

نساجی هر چند در دقایق میانی نیمه اول چند حمله نصف و نیمه را روی دروازه حریف انجام داد اما از آنجایی که ساکت الهامی سرمربی خود را کنار زمین نداشت نتوانست انسجام دیدارهای گذشته را داشته باشد و بیشتر دقایق تحت فشار تیم اراکی قرار داشت.

در دقایق پایانی بازهم این آلومینیوم بود که با میل گلزنی بالا به سمت دروازه نساجی حمله کرد اما نتوانست از موقعیت هایش استفاده کند تا در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم ساکت الهامی که به دلیل محرومیت روی سکوها حضور داشت دو تعویض در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا روند هجومی نساجی بهتر شود و بتواند نسبت به نیمه اول فوتبال بهتری را به نمایش بگذارد.

این تدبیر سرمربی نساجی در دقیقه ۵۸ جواب داد و این تیم روی ارسال یک ضربه ایستگاهی از جناح چپ و ضربه سر مهرداد عبدی به گل رسید تا روند بازی تغییر کند.

بعد از این گل مهدی رحمتی چند تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا بتواند گل خورده را جبران کند. در ادامه بازی تیم نساجی چشم به ضد حملات داشت اما تیم اراکی برای رسیدن به گل تساوی یکپارچه حمله شد و تیم حریف را تحت فشار قرار داد.

در ۱۰ دقیقه پایانی تیم آلومینیوم با تعداد نفرات بیشتری به سمت دروازه نساجی حمله کرد تا از آخرین شانس هایش برای رساندن بازی به تساوی استفاده کند اما نتوانست از دفاع پرتعداد تیم مازندرانی عبور کند تا یک بر صفر فینال را به حریف واگذار کند.

بازی فینال رقابت های جام حذفی فوتبال ایران در فصل 1400 – 1401  
چهارشنبه: 07/02/1401 ؛ ساعت: 20:30 
ورزشگاه: آزادی تهران /  50 هزار تماشاگر 
گروه داوری: محمدحسین زاهدی‌فر / کمک ها: هادی طوسی – علی احمدی ؛ داور چهارم: مرتضی منصوریان / ناظر: مسعود مرادی

ترکیب نساجی: 

علیرضا حقیقی
سعید غلامعلی بیگی
حامد شیری
شاهین طاهرخانی
ایوب کلانتری
مهرداد عبدی
مسعود شجاعی(46 - محمد قربانی)
حسن نجفی(76- متین کریم‌زاده)
مرتضی منصوری(83 - امیرمهدی جان‌ملکی)
رضا جعفری(76- عرفان گل‌محمدی)
کریم اسلامی(46 - صابر حردانی)

سرمربی: ساکت الهامی

 
 

ترکیب آلومینیوم:

حسین پورحمیدی
وحید محمدزاده
رامتین سلیمان زاده
مصطفی احمدی(71- امیر نوری)
محمد علینژاد
علیرضا نقی زاده
پوریا آریاکیا
محمدرضا آزادی
میلاد فخرالدینی
اسماعیل شریفات(65 - مهرداد بایرامی)
محمود قائدرحمتی

سرمربی: مهدی رحمتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار