کد خبر: ۵۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
تولید کنندگان ایتالیایی تخم مرغ‌های دوست داشتنی Kinder Surprise در آلمان از فراخوانی در روز سه شنبه برای جمع آوری این محصول به همراه سایر محصولات شکلاتی آن شرکت برای کودکان از بازار خبر داده اند.

جمع آوری محصولات کیندر از بازار به دلیل شیوع باکتری سالمونلامخاطب۲۴ - شرکت ایتالیایی تولید آب نبات و شکلات «فررو» از جمع آوری برخی از محصولات شکلات آن شرکت در آلمان برای اقدامات احتیاطی خبر داده است.جمع آوری تخم مرغ شانسی‌ها پس از انتشار خبر شیوع احتمالی باکتری سالمونلا در بریتانیا منتشر شده است.

در حالی که کمتر از دو هفته به عید پاک باقی مانده است تولید کنندگان ایتالیایی تخم مرغ‌های دوست داشتنی Kinder Surprise در آلمان از فراخوانی در روز سه شنبه برای جمع آوری این محصول به همراه سایر محصولات شکلاتی آن شرکت برای کودکان از بازار خبر داده اند.

در روز‌های گذشته تعداد موارد ابتلا به سالمونلا در بریتانیا با میانگین سنی افراد زیر پنج سال به ۶۳ مورد افزایش یافته است. فرانسه نیز محصولات مشابه را از بازار جمع آوری کرده است. به گفته فررو تمام اقلام جمع آوری شده از بازار در شهر آرلون بلژیک ساخته شده‌اند. شکلات‌های این کارخانه برای فروش در بلژیک، فرانسه، آلمان، سوئد و بریتانیا ارسال شده بودند. سالمونلا یک بیماری شایع ناشی از غذا است که می‌تواند منجر به اسهال، تب و گرفتگی معده شود.

 

چه محصولاتی از کیندر در آلمان از بازار بخاطر سالمونلا جمع آوری می‌شوند؟

در آلمان آن دسته از تخم مرغ‌های شانسی کیندر که بهترین تاریخ مصرف آن بین آوریل تا ژوئن ۲۰۲۲ ذکر شده از بازار جمع آوری می‌شوند. از محصولات دیگری که قرار است از بازار جمع آوری شوند می‌توان به Kinder Choco-Bons White با بهترین تاریخ مصرف پیش از ماه مه و سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی اشاره کرد.

علاوه بر این، بسته‌های Kinder Surprise Maxi ۱۰۰ گرمی و Kinder Mini Eggs ۱۰۰ گرمی و بسته‌های میکس کودکان حاوی هر یک از موارد بالا با بهترین تاریخ مصرف پیش از آگوست تا سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی نیز مشمول فراخوان جمع آوری از بازار هستند.

در فرانسه وضعیت محصولات کیندر چگونه است؟

مقامات بهداشتی در فرانسه نیز پس از اعلام موارد بیماری ۲۱ بیمار که ۱۵ نفر از آنان از محصولات در حال جمع آوری از بازار مصرف کرده بودند فراخوانی مشابه را در آن کشور اعلام کردند.

شرکت «فررو» به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده در حالی که ارتباط هیچ یک از محصولات‌اش با شیوع سالمونلا اثبات نشده به عنوان یک اقدام احتیاطی فراخوان داوطلبانه جمع آوری چند صد تن از محصولات از بازار را اعلام کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای در وب سایت فرانسوی خود اعلام کرده است: «هیچ یک از محصولات کیندر ما که در بازار عرضه می‌شوند تست سالمونلا مثبت نداشته و هیچ شکایتی از مصرف کنندگان دریافت نکرده ایم».

برچسب ها: سالمونلا شکلات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار