کد خبر: ۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
بازار پرتیراژ‌های ایران خودرو با رشد یک تا ۲ میلیون تومانی در بازار قیمت گذاری شدند تا به این طریق پس از ثبات چند روزه این بازار در مواجهه با تغییرات گسترده در بازار‌های دیگر از جمله ارز وطلا، که تا حدودی به چالش مانکن شبیه شده بود، تاب نیاورده و بار دیگر در مسیر صعود قرار بگیرد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از اقتصادنیوز؛ افزایش قیمت امروز پرتیراژ‌های ایران خودرو امروز با افزایش نرخ دلار در بازار همزمان شد، علاوه بر ایران خودرویی‌ها امروز سایپایی‌ها نیز روند رو به رشد در بازار داشتند. به گفته فعالان بازار خودرو هرچند قیمت خودرو در بازار تغییر اندکی داشته است، اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که هنوز خبری از مشتری در بازار نیست. شاید اعلام خبر آزاد شدن واردات خودرو به کشور که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده بر انتظاری شدن بازار خودرو بی اثر نبوده است. امروز سید رضا فاطمی‌امین اعلام کرد که از اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ واردات خودرو به کشور آزاد خواهد شد، اما این خبر نتوانست بر بازار این طرف سال اثرگذار باشد، بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو اثر این خبر سال آینده در بازار نمایان خواهد شد.

 

تغییرات در بازار خودرو

 


بیشتر بخوانید: قیمت خودرو‌های داخلی امروز پنجشنبه ۱۹ اسفندقیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمند LX با موتور EF۷» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی»، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار نشان دهنده آن است که امروز «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» در بازار رشد قیمت یک تا ۲ میلیون تومان داشته اند

براساس ارزیابی‌ها امروز «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد ۲ میلیونی قیمت در بازار ۴۸۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد. «دنا معمولی» هم با یک میلیون افزایش قیمت در بازار ۳۵۱ میلیون تومان به فروش رفت. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «رانا پلاس» نیز بدون تغییر در بازار ۳۰۴ میلیون تومان قیمت خورد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که پژو ۲۰۶ امروز هم رشد قیمت داشتند و هم بدون تغییر در بازار عرضه شدند. به این ترتیب «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» امروز در بازار با رشد یک میلیونی در بازار ۲۶۸ میلیون تومانی شد. اما «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» در بازار ۳۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و مدل صندوقدار این خانواده یعنی «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ۳۲۵ میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوقدار با مدل ۱۳۹۹ در بازار معامله می‌شوند.

 

تغییرات قیمت در بازار خودرو

 


خانواده سمند نیز امروز در بازار افت قیمت نداشتند. براساس ارزیابی صورت گرفته امروز «سمند LX با موتور EF۷» در بازار ۲۷۹ میلیون تومان به فروش رسید و «سمند سورن» هم در بازار با قیمت ۳۱۰ میلیون تومان معامله شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار