کد خبر: ۵۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
اینس و ایسرا و اوشین هر سه که در دهه سوم زندگیشان هستند، با درخشش موفق شدند نام پدر و مربیشان را زنده کنند و مدال طلا را به گردن بیاویزند.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از فرارو؛ این روز‌ها سه خواهر اینس و ایسرا و اوشین از اقلیم کردستان عراق به شهرت زیادی رسیده‌اند. شهرتی که می‌توان گفت در منطقه خاورمیانه کمی خاص و استثنایی است.

 

درخشش خانوادگی دختران در وزنه برداری


به گزارش فرارو، این سه خواهر در ماه‌های اخیر تبدیل به قوی‌ترین زنان عراق شده اند و تمام مدال‌ها را درو می‌کنند. آن‌ها فرزندان محسن، یکی از چهره‌های شناخته شده رشته وزنه برداری عراق هستند، کسی که اولین مربی شان بوده، اما سال گذشته بر اثر عوارض ناشی از کووید-۱۹ درگذشت.
اینس در گفتگو با خبرگزاری فرانسه می‌گوید: ما می‌خواهیم تاریخ ورزش زنان را بنویسیم و یاد پدرمان را حفظ کنیم. او که تنها ۲۰ سال دارد، تاکنون شش مدال طلا بدست آورده است و می‌خواهد همراه با خواهرانش نام عراق را در تقویم وزنه برداری آسیا و خاورمیانه ثبت کند. در آخرین مسابقه این خواهران در رقابت‌های اربیل حضور پیدا کردند.

رقابت‌های بین المللی که با حضور ۱۴ کشور همراه بود. تیم ملی زنان عراق با ۱۵ ورزشکار که ۸ نفر از آن‌ها را زنان کرد تشکیل می‌دادند شرکت کرد. در این مسابقات عراق موفق شد با حضور رقبای قدری، چون عربستان و مصر با کسب ۹ مدال طلا به مقام قهرمانی دست پیداکند.

اینس و ایسرا و اوشین هر سه که در دهه سوم زندگیشان هستند، با درخشش موفق شدند نام پدر و مربیشان را زنده کنند و مدال طلا را به گردن بیاویزند. اینس می‌گوید هدف نهایی اش حضور در رقابت‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

خواهران محسن در باشگاهی که در عراق مشغول هستند ماهیانه ۱۵۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار