کد خبر: ۵۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
ایسنا/اردبیل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی در اردبیل با حضور رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشور خبر داد.

به گزارش سرویس استان ها/ اردبیل مخاطب ۲۴ به نقل از عبدالله بحرالعلومی ۱۸ اسفند در این مراسم اظهار کرد:: همزمان با ۲۱ اسفند روز بزرگداشت شاعر ایرانی، حکیم نظامی گنجوی، مراسم بزرگداشت این شاعر نامدار ایرانی در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری و مهدی رمضانی دبیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مسئولین عالی استان برگزار خواهد شد.

 

یزرگداشت نظامی در اردبیل برگزار شد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: هفته بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی در اردبیل را با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری از ۲۱ تا ۲۸ اسفند ماه، شاهد خواهیم بود.

 


وی ادامه داد: نظامی گنجوی؛ شاعر و داستان سرای ایرانی در قرن ششم هجری (دوازدهم میلادی)، که به عنوان پیشوای داستان‌سرایی در ادب فارسی شناخته شده است و در زمرۀ شاعران توانای شعر فارسی است، که نه‌تن‌ها دارای روش و سبکی جداگانه است، بلکه تأثیر شیوه‌ی او بر شعر فارسی نیز در شاعرانِ پس از او آشکار و پیداست.

بحرالعلومی بیان کرد: هدفمان برگزاری باشکوه هفته بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی در استان است و دستگاه‌ها و انجمن‌های فرهنگی و ادبی مختلف، در برگزاری این بزرگداشت همکاری و تعامل دارند.

وی یادآور شد: همزمان با برگزاری بزرگداشت نظامی گنجوی در اردبیل، نمایشگاه آثار نخستین هنرواره ملی خوشنویسی «ایران دل» نیز در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برپا خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار