کد خبر: ۵۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
در صورتی که طلا بالای مرز ۲ هزار دلاری تثبیت شود،‌ اطمینان خریداران بازار سکه داخلی نیز بیشتر خواهد شد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از اکو ایران در صورتی که طلا بالای مرز ۲ هزار دلاری تثبیت شود، اطمینان خریداران بازار سکه داخلی نیز بیشتر خواهد شد. دیروز طلا در مقاطعی حتی تا نزدیک محدوده ۲ هزار و ۱۰۰ دلار پیش روی کرد و تنها خبر ادامه مذاکرات روسیه و اوکراین بود که موجب شد که تب خرید طلا در بازار‌های جهانی پایین بیاید

 

پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۸ اسفند

 


بیشتر بخوانید: قیمت امروز دلار، طلا و سکهبه نقل از اکو ایران، دیروز آمریکا واردات نفت از روسیه را تحریم کرد. این اتفاق موجب شد که انتظارات برای افزایش سطح تنش‌ها بین روسیه و آمریکا بیشتر شود. ادامه تنش‌ها بین این دو قدرت نظامی برای بازیگران افزایشی بازار طلا خوشایند است و انتظارات برای بالا ماندن سطح قیمت طلا در بازار‌های جهانی را بیشتر کرد.

 


در صورتی که طلا بالای مرز ۲ هزار دلاری تثبیت شود، اطمینان خریداران بازار سکه داخلی نیز بیشتر خواهد شد. دیروز طلا در مقاطعی حتی تا نزدیک محدوده ۲ هزار و ۱۰۰ دلار پیش روی کرد و تنها خبر ادامه مذاکرات روسیه و اوکراین بود که موجب شد که تب خرید طلا در بازار‌های جهانی پایین بیاید. گفته می‌شود که رییس جمهور اوکراین تا حدی از خواست پیوستن به ناتو عقب نشینی کرده است و همین عامل موجب شد که بازار جهانی موقتا آرام شود.

آنچه مسلم است به واسطه رشد غیرمنتظره طلا، ارزش ذاتی سکه به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نفوذ کرده است و این موضوع می‌تواند در ابتدای روز جاری زمینه ساز قدرت نمایی صعودی‌های بازار شود. البته دیشب در بازار پشت خطی معامله گران سکه رفتار احتیاطی داشتند و حاضر به خرید فلز گران بهای داخلی بالای کانال ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نشدند.

جمعی از سکه بازان تصور می‌کنند که ممکن است دلار در روز جاری کمی از مرز ۲۶ هزار تومانی عقب نشینی کند و به همین دلیل تمایل زیادی به خرید فلز گران بهای داخلی نداشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار