کد خبر: ۵۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
تصور نمی‌کنم که قیمت ارز زیر ۲۰ هزار تومان بیاید و اگر هم بیاید حتی برای مدت کوتاهی نیز گمان نمی‌شود که بر روی این قیمت بماند و حتی اگر خبر مثبت توافق نیز بیرون بیاید بنده گمان نمی کنم که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت ارز کاهش پیدا کند.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از خبرآنلاین، مشخصا فضای مذاکرات در حال حاضر فضای مسلط بر بازار ارز است و اگر مذاکراتی در کار نبود قیمت ارز در سطوح بالاتر از این مقدار قرار داشت.

 

دلار ۲۰ هزار تومانی پس از توافق؟

 


بیشتر بخوانید: بانک و بیمه ایران در شرایط تحریم در روسیه حضور دارنداما نه سطوح بسیار بالاتر چراکه ما جهش ارزی را در سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ تجربه کردیم؛ در حال حاضر ۴۰ درصد تورم بر اقتصاد کشور حاکم است که همواره فشار را بر بازار ارز می‌آورد و در حال حاضر نیز این فشار از بین نرفته است، اما در حال حاضر مذاکرات پیشروی‌هایی داشته است و خوشبینی‌هایی در بازار ارز ایجاد شده است و بازار ارز برای توافق شانسی قائل است و این امر منجر شده است تا قیمت ارز تا حد خوبی تثبیت شود و مقداری نیز کاهش پیدا کند.

 


بخش مهمی از خوشبینی برای نتایج احتمالی برجام پیشخور شده است بنابراین اگر خبر توافق نیز بیرون بیاید که کمییت و کیفیت آن نیز مهم است تصور نمی‌شود که انتظار ریزش جدی‌ای را داشته باشیم چراکه بخش مهمی از آثار ناشی از این خبر پیشخور شده است. اساسا بنده تصور نمی‌کنم که قیمت ارز زیر ۲۰ هزار تومان بیاید و اگر هم بیاید حتی برای مدت کوتاهی نیز گمان نمی‌شود که بر روی این قیمت بماند و حتی اگر خبر مثبت توافق نیز بیرون بیاید بنده گمان نمی‌کنم که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت ارز کاهش پیدا کند.

اما به هر ترتیبی اگر بازار ناامید شود و به این نتیجه برسد که مذاکرات به نتیجه‌ای نخواهد رسید و افق مذاکرات به اندازه کافی تیره شود جابه‌جایی‌های رو به بالا قابل اعتنایی را از ارز شاهد خواهیم بود و بنده فکر می‌کنم دلار مرز ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان را به راحتی رد خواهد کرد که با توجه به تورم ۴۰ درصدی اتفاق عجیبی نخواهد بود و اگر عامل مذاکرات کنار رود و خوش بینی‌ها به یاس بدل شود این اتفاق خواهد افتاد.

جهش‌های ارزی که تجربه کردیم تاکنون خیلی بزرگ بوده است و این جابه‌جایی قیمت ارز می‌تواند به آن بزرگی نباشد، اما به هرحال قیمت‌ها در بازار ارز به طور قابل توجهی به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار