کد خبر: ۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
بیشتر از ۵ سال از متوقف شدن معاملات نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) در بورس اوراق بهادار تهران می‌گذرد و این شرکت از سال ۹۵ تاکنون یک مرتبه مجمع عمومی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نموده است

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از تابناک؛ بیشتر از ۵ سال از متوقف شدن معاملات نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) در بورس اوراق بهادار تهران می‌گذرد و این شرکت از سال ۹۵ تاکنون یک مرتبه مجمع عمومی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نموده استو امروز ۱۶ اسفندماه با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خبر داده است.

 

برگزاری مجمع سهامدران اکنتور

 


بیشتر بخوانید: نبض یازار سهام امروزبیشتر از ۵ سال از متوقف شدن معاملات نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) در بورس اوراق بهادار تهران می‌گذرد و همچنان بسیاری از سهامداران این شرکت به دنبال آزاد کردن سرمایه بلوکه شده خود در این نماد متوقف شده هستند. موضوع آکنتور یکی از جنجالی‌ترین رویداد‌های سال‌های اخیر بورس بوده است. شرکتی که از سال ۱۳۸۷ در راستای خصوصی‌سازی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت و همین موضوع آغاز مشکلات این نماد بود.

 اواخر آبان ماه ۹۴ بود که روند صعودی آکنتور آغاز شد؛ شرکتی که از همان ابتدای حضور در بورس بیش از اینکه به دنبال تقویت فعالیت‌های تولیدی خود باشد، در پی افزایش قیمت نماد خود بود، به طوری که در مدت کوتاهی در سال ۹۲ قیمت هر سهم این نماد از ۲۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان افزایش یافت و همین باعث شد تا حقوقی‌های این شرکت، حجم زیادی از سهام خود را عرضه کنند و از این راه به درآمد هنگفتی برسند.

پس از این رشد، معاملات در این نماد به حالت متعادل دنبال شد تا اینکه خبری جنجالی بر روی سایت کدال نشست. آکنتور افزایش سرمایه ۱۲۵ درصدی را به تصویب رساند. موضوعی که باعث شد در اسفند ۹۴ قیمت هر سهم این نماد از ۲۱۰۰ تومان در تاریخ ۱۲ دی به ۷۱۰۰ تومان در ۲۶ اسفند برسد. البته این رشد قیمتی همچنان ادامه داشت و در اواخر فروردین ارزش هر سهم آکنتور بیش از ۸ هزار تومان نیز رسید.

 

برگزاری مجمع سهامدران اکنتور


اما یکباره روند نزولی آغاز شد و روز به روز از قیمت آکنتور کاسته شد تا اینکه قیمت این نماد تقریبا نصف شد. لغو مجامع سالانه و فوق العاده این سهم پس از اعلام رشد ۴۳۳ درصدی سود هر سهم نسبت به سال مالی قبل و انعقاد قراردادی در خصوص تامین تجهیز کلیه اصناف کشور به انواع پوز‌های فروشگاهی، موجب شد تا برخی کارشناسان مشکل نقدینگی در پرداخت سود نقدی را علت به تعویق انداختن مجامع این شرکت بدانند.

پس از این در شهریور ماه ۹۵، سازمان بورس به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات مربوط به صورت‌های مالی حسابرسی شده، این نماد را متوقف کرد. شواهدی که نشان می‌داد اطلاعات منتشره با اطلاعات افشاشده در تناقض است.
آکنتور مجمع برگزار می‌کند

 

برگزاری مجمع سهامدران اکنتور


این شرکت از سال ۹۵ تاکنون یک مرتبه مجمع عمومی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نمود و امروز ۱۶ اسفندماه با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خبر داده است و متن اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:
به اطلاعیه کلیه سهامداران می‌رساند مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت کنتورسازی ایران در ساعت ۸:۳۰ صبح مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ در محل قزوین، شهر صنعتی البرز، خیابان حکمت دوم، سالن اجتماعات شرکت کنتورسازی ایران (سهام عام) تشکیل و حسب اطلاعیه مصوبه ستاد ملی کرونا و سازمان بورس در خصوص شرایط برگزاری مجامع باتوجه به شیوع بیماری کرونا به استحضار می‌رساند مجمع با محدودیت حضور سهامداران حداکثر ۱۵ شخص حقیقی یا حقوقی برگزار می‌گردد. این جلسه جهت انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و تعیین حق الزحمه ایشان برای سال منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ برگزار می‌گردد. انتظار می‌رود با برگزاری مجامع این شرکت و حل مشکلات این نماد بازگشایی شود و سرمایه سهامداران این نماد نیز آزاد شود.

برگزاری مجمع سهامدران اکنتور

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار