کد خبر: ۴۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
«هواپیماهای آخرالزمان» می‌توانند به عنوان مراکز کنترل و فرماندهی هوابرد برای تخلیله مقامات ارشد در شرایط اضطراری به کار روند.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ به نقل از همشهری آنلاین؛  پرواز «هواپیمای آخرالزمان» تازه ساخته‌شده نیروی هوایی روسیه که به عنوان مراکز هوایی فرماندهی در جنگ‌های هسته‌ای عمل می‌کنند، بر فراز مسکو گزارش شده است.

 

پرواز هواپیمای آخر الزمان روسیه

 


بیشتر بخوانید: چه کسی جانشین زلنسکی می‌شود؟به گزارش دیلی‌اکسپرس، رسانه‌های دولتی روسیه می‌گویند کار بر روی نسل سوم این هواپیما‌های نظامی از سال پیش شروع شده است. این هواپیما‌ها که به خاطر توانایی در دوام آوردن در برابر انفجار هسته‌ای، «هواپیمای آخرالزمان» نامیده می‌شوند، به عنوان پست فرماندهی و کنترل هوایی بالقوه برای مقامات ارشد پس از حوادثی مانند یک جنگ هسته‌ای به کار گرفته می‌شوند.

 


گزارش‌ها درباره پرواز یک فروند از هواپیما‌های آخرالزمان روسیه به دنبال گزارش پرواز تمرینی هواپیمای مشابه آمریکایی آن پس از اعلام آماده‌باش هسته‌ای روسیه پس از شروع جنگ در اوکراین باعث ایجاد نگرانی شده است.

گزارش‌های حاکی از آن است که این هواپیما پس از پرواز از «فرودگاه بین‌المللی ونوکوو» روز جمعه برای سه ساعت و ۴۱ دقیقه بر فراز مسکو به پرواز درآمده و در نهایت در همین فرودگاه به زمین نشسته است. نوع این هواپیما توپولوف-۱۲۴ ذکر شده است که قبلا پرواز یک هواپیمای مشابه آن در سال ۲۰۱۱ گزارش شده بود. گزارش‌هایی هم درباره ساخت هواپیما‌های آخرالزمان روسیه بر اساس هواپیما‌های آیلوشین ۹۶ داده شده است.

«هواپیما‌های آخرالزمان» می‌توانند به عنوان مراکز کنترل و فرماندهی هوابرد برای تخلیله مقامات ارشد در شرابط اضطراری به کار روند.
خبرگزاری ریانووستی می‌گوید نسل جدید هواپیما‌های آخرالزمان روسیه که از نوع آیلوشین ۴۰۰-۹۶ هستند، برد پروازی بیشتری نسبت به نسل قبل دارند و می‌توانند به طور موثری با نیرو‌های هسته‌ای راهبردی تا فاصله ۶۰۰۰ کیلومتری ارتباط برقرار کنند.

هواپیمای آخرالزمان ارتش آمریکا از نوع E-۴B است که گونه نظامی‌شده جت مسافربری ۲۰۰-۷۴۷ است.

این هواپیما‌ها در برابر پالس‌های الکترومغناطیسی و اثرات حرارتی انفجار‌های هسته‌ای مقاوم‌سازی شده‌اند و دارای فناوری ماهواره‌ای هستند که امکان ارتباطات جهانی را برایشان فراهم می‌کند.

ارتش آمریکا همیشه دست کم یک هواپیمای E-۴B را در یک زمان معین در حالت آماده‌باش دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار