کد خبر: ۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
تا دقایقی دیگر اولین پرواز شرکت هواپیمایی "ایران ایر" به مقصد ورشو برای بازگرداندن ایرانی‌های مقیم اوکراین که در پی حمله روسیه به این کشور به لهستان پناه آورده‌اند، انجام می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی مخاطب ۲۴ به نقل از ایسنا؛ در پی حمله روسیه به اوکراین بسیاری از کشور‌ها خواهان بازگشت اتباع خود به کشورشان شدند و ایرانی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبودند و بسیاری از دانشجویان و ایرانیان این کشور خواهان بازگشت به ایران بودند، اما با توجه به وقوع جنگ در این کشور، آسمان اوکراین منطقه پرواز ممنوع اعلام شده است؛ در نتیجه بسیاری از ایرانی‌ها مانند اتباع دیگر کشور‌ها به همسایگان اوکراین مانند لهستان و مجارستان پناه برده‌اند تا از این جنگ در امان باشند.

اولین پرواز رایگان برگشت ایرانیان مقیم اوکراین دقایقی دیگر به اوکراین می‌رود

 


بیشتر بخوانید: شهاب زاهدی لژیونر از اوکراین خارج شد

 


براساس اطلاعات بدست آمده، شرکت هواپیمایی "ایران ایر" دقایقی پیش با دریافت مجوز، خود را آماده پرواز به ورشو کرده است تا ایرانیان مقیم اوکراین که به لهستان پناه برده بودند را به صورت رایگان به کشور باز گرداند.


در این راستا هواپیمای ایرباس ۳۳۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فرودگاه امام خمینی (ره) را به مقصد ورشو ترک خواهد کرد و پرواز بازگشت دانشجویان مقیم اوکراین نیز حدود ساعت ۵ صبح در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست که پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ نفر از دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین در این پرواز به کشور بازگردند.

برچسب ها: اوکراین روسیه جنگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار