کد خبر: ۴۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
بدترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ در اوکراین رخ داده است، جدولی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان بر اساس تعداد سربازان منتشر کرد.

به گزارش سرویس سیاسی مخاطب ۲۴ به نقل از دنیای اقتصاد؛ نشریه فرانسوی لزاکو در حساب کاربری توئیتر خود با اشاره به این که بدترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ در اوکراین رخ داده است، جدولی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان بر اساس تعداد سربازان منتشر کرد.

 

لیست قدرتمندترین ارتش‌های جهان
کشور ایران با ۵۷۵هزار نفر نظامی، رتبه هفتم را از بین کشور‌هایی با قوی‌ترین ارتش به خود اختصاص داده است.بر اساس این جدول، چین با ۲میلیون نفر نظامی در رده اول و هند با یک‌میلیون و ۴۵۰هزار نفر در رده دوم قرار دارد. پس از آن آمریکا با یک‌میلیون و ۳۹۰هزارن ظامی در رتبه سوم و کره شمالی با یک‌میلیون و ۲۰۰هزار نظامی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

در رتبه پنجم و ششم نیز به ترتیب روسیه با ۸۵۰هزار و پاکستان با ۶۴۰هزار نفر قرار دارند. کشور ایران نیز با ۵۷۵هزار نفر نظامی، رتبه هفتم را از بین کشور‌هایی با قوی‌ترین ارتش به خود اختصاص داده است. در این جدول کشور‌های کره جنوبی، ویتنام و مصر نیز رده‌های هشتم تا دهم را به خود اختصاص داده اند. قابل ذکر است که این گزارش بر اساس رتبه‌بندی اعلام‌شده از طرف وبسایت گلوبال فایرپاور Global Firepower منتشر شده است. گلوبال فایرپاور هرساله با بررسی بیش از ۶۰ فاکتور قویترین کشور‌های دنیا را از نظر قدرت نظامی اعلام می‌کند. در فهرست این وبسایت ایران در جایگاه چهاردهم و بالاتر از عربستان و رژیم صهیونیستی است.

 در این رده‌بندی به قدرت هسته‌ای کشور‌ها توجه نشده و ذخایر سلاح هسته‌ای کشور‌ها دارای امتیاز نیست. کشور‌هایی که نیروی دریایی ندارند یا به آب‌های بین‌المللی متصل نیستند هم نمره منفی دریافت می‌کنند. کشور‌های عضو ناتو هم به این دلیل که باید اطلاعات محرمانه خود را با دیگر کشور‌های عضو به اشتراک بگذارند، در این رده‌بندی امتیاز کمتری را دریافت می‌کنند.

 

لیست قدرتمندترین ارتش‌های جهان


فاکتور‌های این رده‌بندی شامل مواردی مانند قدرت جنگی زمینی، تعداد نظامیان در حال خدمت، تعداد تجهیزات نظامی مانند تانک، سامانه‌های توپخانه‌ای، سامانه‌های موشکی، جنگنده و هواپیمای ترابری و آموزشی و وضعیت نیروی دریایی مانند زیردریایی‌ها و ناوشکن‌ها، بودجه دفاعی و … است.

برچسب ها: ارتش جنگ سرباز
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار